Skocz do zawartości

poziom oleju na max?


Gość Johnny1000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Johnny1000

Witam. Chciałem zadać dosyć banalne pytanie- jaki powinien być poziom oleju w silniku corsy 1.2 ecotec? Pytam dlatego, że spotkałem się z opinią, że powinien być to poziom absolutnie maksymalny...czyli zapełnione pięć prostokątów olejem na bagnecie. Czy to prawda? Od zawsze myślałem, że mniej więcej pośrodku. Jaka jest prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Prawda jest napisana w instrukcji obsługi jaką dostałeś od producenta.Ważne żeby nie było ponad max. i poniżej min.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla silników na łańcuchu rozrządu olej najlepiej na Max, aby nigdy go nie zabrakło.

Już o to zadba wstrętna kontrolka poziomu oleju.W połowie poziomu się załącza i grzeje po oczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Johnny1000

Wasze wypowiedzi odczytuję, że profilaktycznie najlepiej na max, żeby przypadkiem całkiem nie zabrakło oleju bo to silnik na łańcuchu rozrządu. Ale jeśli nie ma na max tylko załóżmy 4 kreski to tragedii nie ma? :) Oraz gdy się nie wyświetla kontrolka poziomu oleju to jest prawidłowy stan?

 

Kolejna kwestia - jeśli chciałbym na max to sprawdzać na zimnym silniku? I ma być max na zimnym silniku? A także ewentualna dolewka na zimnym?

 

Wałkuję tak temat bo chciałbym, żeby było wszystko jak najbardziej klarowne a przyznam, że nie znam się za bardzo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno walkujesz ??

na forum napisano z 1000 razy

olej sprawdza sie 5-10 minut po zgaszeniu goracego silnika

a nie na zimnym

max to max

kreska nizej nie jest koncem swiata

jak zapala sie kontrolka to juz wskazuje na olewactwo wlasciciela

podniesienie maski i sprawdzenie poziomu to minuta moze dwie

pomysl sam co sie oplaca

czy olewac

czy poswiecic

raz dwa razy w tygodniu

minute badz dwie

pamietaj ze kontrolka to tylko czujnik

ktory moze sie zawiesic badz uszkodzic

nic nie zastapi oka i reki wlasciciela

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Johnny1000

Sprawdzam olej 5-10 minut po zgaszeniu gorącego silnika i mogę zaraz wtedy zrobić ewentualną dolewkę czy dolewka już na całkowicie zimnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. Do kolejnej zmiany oleju pozostało mi ok. 4000 km. Cały czas ''wskaźnik'' pokazuje, że olej jest na maxa a z pod korka czuć benzynę w oleju. Nie zauważyłem, aby auto paliło więcej (ok. 6,5l/100km). Czy to jest normalne ? Cały czas głównie jeżdżę trasy do 30km w jedną stronę

Edytowane przez blowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności