Skocz do zawartości

zaczyna mnie zalewać


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Dzisiaj zauważyłem u siebie zawilgocenie na dywanikach przednich po stronie kierowcy (zdecydowanie jest to woda, nie klei się i nie pachnie). Przeglądałem właśnie forum i już mniej więcej wiem czego powinienem szukać:

- okrągła guma za akumulatorem przy przewodach wchodzących do kabiny

- osłona filtra przeciw pyłkowego

- brak zaślepki gumowej pod wykładziną w otworach które powinny odprowadzać wodę

- uszczelka podszybia

Jeżeli ktoś ma jeszcze inne sugestie to będę zobowiązany

 

Jest jeszcze jeden problem wilgoś również zbiera mi się pod wykładziną tylną prawą, okresowo (po większych ulewach i to nie zawsze) pojawia się nieco wody na gumie. Tak jakby jakoś to ściekało po słupku między drzwiami. Czy ktoś ewentualnie spotkał się z takimi "cudami". Wszelkie porady mile widziane.

 

Pozdrawiam

 

manwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepatrzyłem z kolegą wszystkie możliwości i nic nie znaleźliśmy.

Co ciekawe po przejechaniu około 40 km na klimie w upalny dzien guma pod kierowcą również była zawilgocona od spodu. Nie wiem czy przypadkiem w takim razie owa woda (wilgoć) nie jest pozostałością jakiegoś mycia przez poprzednika (tak naprawdę to mam Astrę od miesiąca) lub jakiegoś wadliwego działania klimy --> przytkaniy odpływ skraplacza, itp

 

Pozdrawiam

 

manwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wykladzina foteli z reguly jest polozona taka beznadziejna gabka ktora ma za zadanie zbierac wode i pozniej oddac ja przez otwory spustowe ale z tego co sie orjetuje to wiekszosc opli ma te otwory po zatykane.ja w swoim kadecie wywalilem ta gabke bo tylko wciagala wode i trzymala ja w sobie.Zobacz moe to to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdz sobie jeszcze czy przypadkiem to nie jest plun z nagrzewnicy i czy masz dobry stan plynu chlodniczego bo wiem ze czasami tez tak jest ze ubywa plynu i zbiera sie on wlasnie pod ta gabka bo wycieka z nagrzewnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kokos; dzięki za podpowiedź. Faktycznie gąbka od strony kierowcy była nieźle nasiąknięta. Podłoga i gąbka się właśnie suszą. Na razie wyeliminowałem skutek - jak poczynię jakieś obserwacje to podzielę się wnoskami.

Macie jakieś pomysły co do przyczyny??

Tak dla rozwiania wątpliwości jest to woda, a nie płyn np nagrzewnicy, która raczej nie dostaje się przez podłogę bo również tamtędy by uciekała.

Po stronie pasażera nie ma tego "zjawiska" ale jest nieco nasiąknięta ta gąbeczka schodząca spod kokpitu, która od wierzniej strony jest podgumowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manwe, z reguły w podłodze jest dziura zaślepiona gumowym korkiem. Może zginął ci ten korek i w czasie jazdy po kałużach woda dostaje się do środka przez niezatkany otwór. Połóż się pod autem i dokładnie popatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności