Skocz do zawartości

Opel Insignia - auto klasy średniej czy wyższej?


kicaj

Insignii bliżej do A6/BMW 5 czy A4/BMW 3  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Insigni bli?ej do... i powinno si? porównywa? z ...

    • A6 oraz BMW 5
      3
    • A4 oraz BMW 3
      5
    • nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Co poniektórzy, a zwłaszcza wszyscy dziennikarze porównują we wszelakich testach Insignię do A4 czy BMW serii 3, co według mojej opinii jest bez sensu. Uważam ze Insignię należałoby porównywać z A6 czy też BMW serii 5. Podobnież jak Mondeo czy Mazdę 6.

Oczywiście nie aspiruję tu to stwierdzenia że Insignia to auto Premium, bo do tego brakuje jej sporo, np możliwości prawie dowolnej personalizacji, mocnych silników, zwłaszcza tych 6cio cylindrowych i wersji iście sportowych jak M czy S... Co jak co ale OPC to raczej namiastka wersji sportowej, acz IMHO dość udana, a w porównaniu kosztów do osiągów

Ale porównanie do wersji podstawowych tychże wymienionych marek jak najbardziej wydaje się słuszne - ten sam zakres mocy, pojemności, podobne wyposażenie, jakość itp...

 

popatrzmy na przykładowe wymiary Insignia Audi A4 A6 BMW 3 oraz 5, sedan

bagażnik [l] 478(520) - 480 - 530 - 390 - 440 - 560

długość [cm] 4830 - 4703 - 4915 - 4624 - 4907

 

widać wyraźnie że Insignii bliżej do A6 i serii 5, co dobitniej widać to po porównaniu środka, nie tylko wyposażenia, ale wielkości środka, odczucia miejsca ale też jakości materiałów...

 

nie rozumiem tylko dlaczego wciąż porównuje się to auto z niższą klasą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wymiary to nie wszystko, coraz czesciej wybierane sa automaty i smg czego opel nie dopracowal a jesli by sie bardziej zaglebic w temat to opel jest stworzony na wzor istniejacego auta a w tym wypadku chyba saab

teraz mam a4 b7 s-line i mysle ze jesli juz rownac ja do opla to cos miedzy astra a corsa ale napewno nie insignia tyle ze skrzynia cvt bije wszystkie oplowe automaty na glowe, nawet skrzynie cvt toyoty tylko w toyocie sie nie psuje

warto tu dodac ze miedzy a4 a a6 i seria3 a seria5 jest przepasc i insignia niema czym tam zablysnac, powinny byc zmiany w linii nadwozia i jak wspomniales sensne silniki jak w kazdym innym flagowcu

audi bmw merc volvo czy lexus to moim zdaniem inna grupa do ktorej niema jak porownac aut typu mazda 6 passat insignia avensis itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt-brakuje isi automatów.

Choć w twoim przypadku multitronic to chyba raczej na minus...

 

Siedziałem ostatnio w audi i BMW i różnica pomiędzy 3 a 5, a4 a a6 jest widoczna przede wszystkim w ilości miejsca. Detale też są oczywiście inne. Ale wsiadając do mojej isi cosmo bezpośrednio po s6 nie widziałem różnicy w jakości wykończenia i materiałów. Bo silniki i osiągi to inna bajka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj ale zwroc uwage na roczniki, bmw5 i audi a6 sa robione od 2004 (starsze modele sa przecietne jak vectra) a nowe modele weszly w 2010 i niewiem jak w audi bo szczerze to niejezdzilem nowa, wiem ze nielubisz bmw ale jesli chodzi o serie 5 to mialem e60 i teraz mam f10, miedzy nimi rowniez jest przepasc w wykonczeniu i wlasciwosciach jezdnych a insignie raczej porownywal bym do e60. silnik jest silnikiem i kazdy bierze na swoje potrzeby ale skrzynie taka 8 lub chociaz 7 mogli by wrzucic w jakis konkretniejszy silnik diesla bo 2.0T pb jest w stanie zawstydzic niejednego kierowce na swiatlach czy na trasie

P.S. multitronic jest przekozacki jesli sie nie butuje, jedyna rzecz ktora mi zaimponowala w a4 tyle ze wszyscy wiedza ze to sie psuje i drogie w naprawie jesli walnie w niej lancuch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, ale wszyscy posiadacze bmw narzekają że f10 jest gorzej wykonana od starszych modeli.

Akurat nigdy bym nie porównywał starszych modeli opla z bmw - bo tam rzeczywiście widać różnicę, czy były nowe czy po 10 latach...

Nie jest tak że nie lubię BMW, mnie niepodoba się jedynie wmawianie ludziom i tworzenie sztucznych podziałów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności