Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 16V 75KM Z12XE - klekotanie na gorącym silniku


Gość szyps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem z corsą to charakterystyczne klekotanie na rozgrzanym silniku. Występuje tylko po dłuższej jeździe z prędkością ponad 110km/h. Do pracy mam ok 20km w większości ekspresówką i kiedy jadę z prędkością 100km/h to po przejechaniu tej odległości nic się nie dzieje. Natomiast kiedy przycisnę to ten klekot od razu się pojawia. Olej 10w40 GM i wszystkie filtry wymienione w tym miesiącu i nie widać żadnej poprawy.

Z tego co wyczytałem w innych tematach to najprawdopodobniej przyczyną są popychacze hydrauliczne. Teraz moje pytania: ile jest właściwie popychaczy w tym silniku i jaki jest koszt zakupu? czy da się wymienić np. tylko jeden lub kilka uszkodzonych popychaczy i ile tak mniej więcej kosztuje naprawa u mechanika?
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro masz szesnaście zaworów to ile możesz mieć ich popychaczy - . :shy:

 

Tu masz przykładowe ceny - http://www.4cars.pl/samochodowe/OPEL,CORSA,CORSA_C_nadwozie_pelne_F08_W5L,all,15978,Silnik,Zawory,Popychacz_zaworu,0.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... moje niedopatzrenie. może jutro wstawię filmik jaki dokładnie jest ten dzwięk. a po za tym to ile w ogóle kosztują popychacze? chciałbym jak najtaniej ale żeby też nie kupić jakiegoś badziewia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są polecane do twojego motorka, ale na twoim miejscu skonsultował bym to z mechanikiem.

Możliwe że to nie popychacze a coś innego, np łańcuch rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. dzisiaj nakręciłem filmik podczas pracy rozgrzanego silnika:


wcześniej jeszcze zapomniałem dopisać, że po puszczeniu gazu kilka razy miga kontrolka oleju. na filmie to dobrze widać.
teraz sam nie jestem pewien czy to popychacze hałasują... zresztą obejrzyjcie i oceńcie sami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepią popychacze. Jeśli miga kontrolka oleju, to znaczy, że jest zbyt niskie ciśnienie oleju. Może być to powodem klepania popychaczy. Najprawdopodobniej pompa oleju zdycha i trzeba ją wymienić. Przydałby się pomiar ciśnienia oleju - przy ok. 2000-2500obr na gorącym silniku powinno być w okolicy 4 bar książkowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepią popychacze. Jeśli miga kontrolka oleju, to znaczy, że jest zbyt niskie ciśnienie oleju. Może być to powodem klepania popychaczy. Najprawdopodobniej pompa oleju zdycha i trzeba ją wymienić. Przydałby się pomiar ciśnienia oleju - przy ok. 2000-2500obr na gorącym silniku powinno być w okolicy 4 bar książkowo.

 

No to mnie pocieszyłeś. A jaki jest mniej więcej koszt nowej pompy? Może da się to jakoś naprawić? Czy po wymianie popychacze ucichną czy też trzeba nowe?

Jeszcze do niedawna miałem niedaleko kolegę mechanika który pewnie wszystko by naprawił ale się wyprowadził i teraz muszę jechać do jakiegoś warsztatu. Z kasą trochę kiepsko dlatego tak wypytuję się o koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbanowali Cię na google? Na allegro też masz bana?

http://www.sklep.tomiicars.com.pl/1812,pompa-oleju-opel-shw.html

Przestań robić sobie jaja że nie umiesz ceny ustalić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności