Skocz do zawartości

[corsa b 1,2 96r] wysoka temperatura


Gość tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dziewczyna ma corsa 1,2 96r (od 2 msc) i wczoraj wymieniałem olej i taki problem zauważyłem.

Jak samochodem sie jedzie to temperatura na zegarach oscyluje 95-100 (niektórzy piszą ze to normalane). Jednak jak wczoraj jechałem i zatrzymałem sie chwilowo na zwężeniu drogi i czerwonym, temperatura powędrowała prawie do 120 a jak ruszyłem to zaczęła spadać. Jak dojechałem do domu to temperatura i tak była powyzej 100. Jednak po otworzeniu maski nic nie było strasznie gorącego, syczacego czy coś w tym stylu. Silnik był gorący tak jak w moim audi a4 1,9tdi w którym mam poprawne temperatury.

W czym jest problem? Czy przy tych 120C już nie powinno sie coś dzieć, syczec czy coś?? Czy moze coś źle wskazuje??

dzisiaj ma sprawdzić czy wentylator sie załacza

 

Macie jakieś pomysły?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony jest, skoro pokazuje 120oC, a jest wszystko zimne

nie jest zimne, ale jest w podobnej temperaturze jak w moim jak mam 90C, bo jakby było 120 jak pokazuje to wydaje mi sie że już cos by syczało czy coś w tym stylu

Może być uszkodzonyczujnik temp.na termostacie.On przekazuje temp.na deskę.

możesz napisac/pokazać gdzie on sie znajduje??

Wentylator chłodnicy lub wyłącznik termiczny wentylatora w chłodnicy.

sprawdzone, na desce złapało 90 troszke wiecej i nie włączył sie wcale

a jak sprawdzic czy wogóle wentyletor chodzi??

Edytowane przez tobi665

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc wentylatro sie załącza znaczy jak sie we wtyczne te piny zewrze, tylko chyba termostat jest zwalony

jeszcze dzisiaj ma spawdzić czy chłodnica robi sie gorąca (bo ja jak jechałem to nie wpadłem na to zeby sprawdzić chłodnice hehe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wczoraj sam sprawdziłem, samochód łapie temperature 100c a jak sie stoi to i wiecej, a rurka za termostatem i chłodnica zimna

ale dlczego jak sie jedzie to jednak tych 100c nie bardzo przekracza tylko dopiero na postoju wędruje w góre?

Czy to termostat czy jeszcze coś??

aha wentylator chodzi jak zewrze sie piny, no ale narazie sie nie załącza bo chłodnica zimna

czy to może pompa wody?? aha orzewanie jest bardzo dobre, w zimne dni tez była dobre wiec pompa by odpadała??

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności