Skocz do zawartości

Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej a utrata dowodu ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

No ale są ledy dające białe ciepłe światło.Bo na zdjęciu mocno błękitem daje i trochę zalatuje....(bez obrazy proszę).No chyba,że przekłamanie jest na zdjęciu.Nie lepiej założyć białe bez narażania się "niebieskim" ?.Z tymi oprawkami to standard jest.Kilka lat i kruszy się od temperatury.Co ja się z nimi nawalczyłem w obrysówkach nad progami w sprinterze to masakra normalnie.Wyciągałem żarówkę razem z przegrzaną,pokruszoną oprawką.Wiem,że są dwie moce tych banieczek.Zawsze zakładałem te słabsze.Ale i tak kicha.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby nie świeciły "do tyłu". To, że ich swiatło się odbija od odblaskowych tablic nie ma znaczenia.. Jesli będą/są zbyt niebieskie można DR stracić.

W tym przypadku nie widzę zagrożenia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też u siebie ledy (może cieplejsze) w podświetleniu tablicy i powiem Ci, że od czasu zamontowania i robienia przeglądu na dwóch stacjach Kraków (mocno przetrzepał auto) i Katowice (też trafiłem na służbistę) nie miałem żadnego problemu a sprawdzanie sprowadza się do podłożenia dłoni i sprawdzenia czy pada na nią światło bo i jak to lepiej sprawdzić.

 

Z doświadczenia powiem Ci jedno. Gniazda W5W topią się do pewnego momentu tzn aż pojawi się w nich otwór i ciepło ma jak uciekać. Raczej nie stopi całego gniazda z oprawą. I jeszcze jedna ważna sprawa u mnie zamontowana LED z CANBUS (kupione na allegro ale nie badziew) po 2 latach zamieniły się stroboskopy. A ponieważ nie codziennie oglądamy jak podświetlana jest tablica to pewnie jeździłem z tym jakiś czas. Tak więc poza kpinami innych kierowców widzących tą dyskotekę u mnie wtedy, to policja miała prawo się przyczepić najbardziej. Tak, że kontroluj stan swoich LED.

Edytowane przez silvo44

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem po taniości za około 2 zł + wysyłka pocztą ekonomiczną, ale już zamówiłem ciepłe białe. Tak się składa, że ledowe na aledrogo z wysyłką są znacznie tańsze niż żarowe w sklepie.

 

Ja Canbus-a nie potrzebuje, a kupiłem te żaróweczki do tablicy z lekkim przymrużeniem oka. Jak będzie niewypał, to zmienię na żarowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44
Ja Canbus-a nie potrzebuje

Podejrzewam, że CC też nie .. W mojej VC nie ma kotroli CANBUS do oś rejestracji.. Świecą "zwykłe" i żadnego błędu nie wyświetla.. Co innego z pozycyjnymi - tu jest problem..

 

 

policjant winien udowodnić

Nie musi, wystarczy, że będzie podejrzewał "problem" .. Zabiera DR i kieruje na dodatkowy przegląd - diagnosta sie podpisuje pod sprawnościa auta. To on sprawdzi atest/homologację oświetlenia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to niebieskim zalatuje. Nie wiem czy szczeciniaki czasem nie zareaguja na to. Niebiescy moze nei zatryzmaja cie z tego powodu ale jak podpadniesz za cos innego to moga to tez podpiąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Co przeszkadzają komuś ledy.Samochody teraz produkują na led przy tablicy rej.Ważne żeby nie oślepieły z tyłu co jest niemożliwe z uwagi na snop światła do dołu.Taka mała led nie będzie oświetlać przecież całego tyłu asfaltu w promieniu kilku metrów.Jak drogówka chce się wykazać to niech znajdzie poważniejszy powód co zagraża bezpieczeństwu.Jeżdżą bez światła mijania,stopu,kierunku, hamulca ręcznego,wycieki jak z lejka,dymią jak z komina to rozumiem.Ale ledy przeszkadzają to jest złośliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz jadę to widzę czy LED czy zwykłe. Kiedy odrazu się rzucają że ostre światło i wali dwoma plackami na rejestrację. Wkoło słabo a dwa placki aż się odbija od rejestracji. Przy okazji snop dalej w dół na zderzak. Powinni za to kary walić i tyle. Te auta co mają w oryginale ledowe podświetlanie to mają normalnie a nie jak te psekfo przeróbki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności