Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonów


Gość jachu36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu walczę z wypadaniem zapłonów na 3 i 4 cylindrze. Na benzynie silnik pracuje dobrze, po przełączeniu na gaz robi się mułowaty, czuć, ze nie pracuje równo. Obroty nie falują, ale przy zatrzymywaniu jest gorzej, potrafi zgasnąć. Najgorzej jak jest zimny, jak się zagrzeje to jeszcze w miarę lata. Błędy jakie mi wywala to wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. W momencie przełączania na gaz zapala się kontrolka silnika i kontrolka ESP.

Byłem u gazownika, który mi montował gaz, stwierdził, ze ze strony gazowej wszystko jest ok.

Wymieniłem świece, cewkę, posprawdzałem sondy, szczelność dolotu, sterownik silnika i bez poprawy,

Dzisiaj postanowiłem przeczyścić wtryski gazowe i elektrozawór od gazu. Ostatnio jak byłem u gazownika to stwierdził, ze tankuję ch....y gaz i właśnie dysze i elektrozawór były zabrudzone. Pomogło na jakieś 200km i objawy wróciły.

Zacząłem od elektrozaworu i po wyjęciu go oto co zobaczyłem:

Czy to może przyczyna?

post-40237-0-46911300-1430116586_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień gaz na początek i jedź do innego gazownika.Pojeździj na benzynie trochę aby przywrócić mapę benzyny którą prawdopodobnie rozwalił gaz.Dobrze założone LPG i dobrze wyregulowane to nie ma praktycznie różnicy w jeździe między Pb a LPG. Jeżeli na benzynie auto będzie jeździło dobrze to do gazownika na reklamacje lub do innego na poprawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to wyszczerbienie w gnieździe elektrozaworu ma wpływ na złą prace? Jak patrzyłem to tego gniazda nie da się wymienić. A więc do wymiany ewentualnie cały parownik . Instalacja założona w styczniu, a więc na gwarancji, na gazie zrobione 12tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj.Niech naprawi skoro masz gwarancję.Byle byś nie dał sobie wcisnąć że to ty uszkodziłeś.Bo jak jest na gwarancji to nie masz prawa tam grzebać.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tu nie grzeb, jak jedziesz do kolesia, a on Ci mówi, że wszystko gra. W sumie to wykreciłem jedną śrubę, żeby wyciągnąć elektrozawór. Chodzi mi o to czy to gniazdo można wymienić, czy trzeba cały reduktor. Reduktor Lovato Smart.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko że wiesz jak to jest z gwarancjami.Dla pewności czy to jest urwane czy tak ma być popytaj jeszcze :http://lpg-forum.pl.

Może być że taki jest otwór wlotowy lub wylotowy?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej urwane. Jak się dokładnie przyjrzysz zdjęciu to widać nierówne krawędzie. Po przyświeceniu latarką widać ten odprysk w gnieździe, ale dalej nie grzebałem, tylko po prostu skręciłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności