Skocz do zawartości

Corsa C - Montaż elektrycznych szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sytuacja zmusiła mnie do wymiany drzwi, niestety jedyne jakie znalzłem to wersja z pełna elektryką(szyby, lusterka, centralny zamek), niestety moja wersja nie jest tak bogata. W sumie mi to nie przeszkadza, ponieważ samochodu używam tylko do celów pracy. Jednak nie o to chodzi.

 

Po zamontowaniu drzwi, co oczywiście nie było problemem, pojawił się problem podczas otwierania szyby. Okazało się ze wiązka w samochodzie istnieje, co ułatwiło mi znacznie pracę, jednak niestety nie posiadam oryginalnego włącznika, dlatego pomyślałem o zmostkowaniu kabli, jednak okazało się to większym wyzwaniem niż myślałem.

 

Standardowo w włącznika są 4 kable, jeden czerwony(+) i trzy różnokolorowe(-). Oczywiście na pewno istnieje możliwość zamontowania przełącznika z innego samochodu, tylko pytanie jak?

 

Proszę o wszelkie rady, czy poza włącznikiem będę musiał dokupić jakieś przekaźniki z wersji z większa ilością elektryki. Dodatkowo przydalaby się informacja jak można przetestować silnik czy jest sprawny.

 

Dziękuje za przeczytanie i mam nadzieje, ze ktoś posiada większa ilośc informacji niż ja ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z D strony

nie mogles przelozyc osprzetu ze swoich drzwi ??

jak znam zycie kombinacje typu przelacznik z innego auta to pomylka

jak juz robic to calosc na czesciach corsy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z D strony

nie mogles przelozyc osprzetu ze swoich drzwi ??

jak znam zycie kombinacje typu przelacznik z innego auta to pomylka

jak juz robic to calosc na czesciach corsy

No właśnie problem jest taki, ze w moich drzwiach mechanizm szyby nie jest sprawny, wymiana drzwi okazała się mniejszym problemem, ponieważ w starych drzwiach nie tylko mechanizm szyb nadawał się do wymiany, ale rownież zawiasy, a jak wiadomo one są spawane.

 

Kolego, oczywiście mam w planach szukać części oryginalnych, jednak chodzi o fakt czy potrzebuje tylko włącznik, czy rownież jakieś przekaźniki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, wszystkie te tematy czytałem, jednak wszystkie opisują montaż z uniwersalnych, a nie elementów produkowanych specjalnie dla Corsy. Znalazłem rownież informacje o podłączeniu silniczków na sztywno, w celu przetestowania, jednak schemat tam pokazany jest mi kompletnie obcy.

 

http://imageshack.com/a/img585/9430/schemat6.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szukałem informacji rownież na innych formach, a na forum konkurencji stworzyłem temat, który aktualnie swieci pustkami ;) myślałem, ze instalacja będzie o wiele prostsza, 4 kable z czego jeden do otwierania, drugi zamykania i dwa standardowe zasilanie. Jednak z tego co wyczytałem podczas przełączania przycisku właśnie przekaźniki odpowiadają za zmianę.

 

Problemem jest fakt, ze aktualnie okno w samochodzie jest otwarte i przeżyłbym problem z otwieraniem, jednak teraz strach zostawić samochód przed miejscem pracy. Jutro podrzucę zdjęcie kostki silnika, może ktoś zna jej schemat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KoPcIu

Niestety domowe próby na tak zwanego zworka zawiodły, wiec wybrałem się do osoby u której udało mi się dostać oryginalny przełącznik. Niestety po jego podłączeniu, nadal szyba nawet nie drgnęła. Jako, że w okolicy znajomy pracuje w warsztacie postanowiłem go odwiedzić. Do Corsy C nie potrzeba żadnych przekaźników czy tez sterowników. Wszystko jest zawarte przy silniczku szyby. Jedynym problemem było brak zasilania na kablu czerwonym znajdującym się przy silniku. Naprawa okazała się banalnie prosta, brak bezpiecznika 10A pod numerem 5 ;)

 

Tak więc jedno usprawnienie mojej Corsy już za mną, jesli uda mi się dopaść instalacje do drugich drzwi to i tam znajda się elektryczne szyby, a w międzyczasie trzeba zając się lusterkami ;)

 

Dzięki za chęć udzielenia pomocy i do następnego razu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopie!

to instalacja jest poprowadzona w kazdym oplu do drzwi czy trzeba sobie robic druciarstwo spod bezpiecznikow?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności