Skocz do zawartości

Nie działa Navi w DVD90


Gość masterek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masterek

Witajcie. Mam Zośkę od blisko 4 lat. W zeszłym tygodniu zauważyłem, że nie działa nawigacja w DVD90. Pozostałe elementy (radio, GSM, Spalanie/Serwis) działają bez problemu.

Nawigacja była spolszczona zaraz po zakupie auta. Dotychczas, czyli ponad 3,5 roku wszystko działało jak należy. Zmieniałem mapy na nowsze, Polskę na Europę...wszystko OK.

Aż tu nagle ...zong. Jak przesunę pokrętłem ekran na NAVI (lub nacisnę klawisz) mam biały ekran. Wysunąć płyty z nawigacji też się nie da...mimo wielokrotnego naciskania, przytrzymywania guzika.

NIC. Brak reakcji. Sprawdziłem bezpieczniki od systemu "Infotainment" i są OK. Nie mam już pomysłu co dalej...ani wyciągnąć płyty...ani nawigacji...:( Może ktoś ma jakiś pomysł?? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedek

Wyciągnij radio.

Jak nie masz kluczy, to wystarczą 4 szprychy rowerowe.

Na forum vectry masz tutorial jak je rozłożyć na czynniki pierwsze.

Nie jest to jakiś interkosmos. Potrzebne są tylko precyzyjne torxy.

Rozbierasz, wyciągasz napędy i możesz wyjąć płytę.

Mi się to udało, więc Tobie także się uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś mi się wydaje że płyty nie da się wyciągnąć bez rozebrania tego ustrojstwa,myślę że powodów może być więcej to że ekran biały może świadczyć też o ewentualnym uszkodzeniu czytnika, nie wysuwa płyty-uszkodzeniu mógł ulec napęd w środku odpowiadający za ruchy szuflady środkowej-wymiana mechanizmu.

To są takie moje sugestie ponieważ jak myślę cd i dvd budowę i działanie mają podobne tylko różnią się czytnikami, każdy czytnik widzi powiedzmy sobie ogólnie inne płyty, inaczej wypalone,nadpisane td.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijałeś ostatnio klimę lub odrzybiałeś?

 

Chodzi Ci o naruszenie wiązek?.No bo co ma jedno do drugiegio?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem takie radio w naprawie i okazało się że było zalane bo ktoś władował odgrzybiacz do kratek nad radiem. Skończyło się wymianą płyty głównej.

To dosyć typowe uszkodzenie nie tylko w Oplach

Edytowane przez faraday

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość masterek

Sorry że po tak długim czasie...ale miałem inne problemy...więc do rzeczy.

 

Jeśli chodzi o nabijanie klimy, to nie...nie nabijałem ostatnio klimy i nie czyściłem jej preparatami... Ostatnia akcja ładowania klimy to 1,5 roku temu.

Najprawdopodobniej wywalił się program do obsługo GPS'u...w momencie gdy miałem problem z akumulatorem...

W ciągu tygodnia z 4...5 razy wyładowywał się akumulator ( samoczynnie włączały się światła do jazdy dziennej - problem już usunięto) i przez to włączanie/wyłączanie aku chyba szlag trafił oprogramowanie...

...bo jak wsadze w dziure płyte...to próbuje ją łapać tylko potem już nic nie robi...a ekran na zakładce GPS nadal cały biały...

Pytanie: gdzie można wgrać jeszcze raz oprogramowanie fabryczne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności