Skocz do zawartości

Sterowanie prawą szybą z przodu nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stantox

Cześć

Mam problem ze sterowaniem szybą od strony kierowcy, od strony pasażera działa. Po naciśnięciu przełącznika cisza, żadnego cyknięcia, nic. Wszystkie bezpieczniki są sprawne. Usterkę zauważyłem, gdy odebrałem auto po naprawie klimy. Mechanik twierdzi, że nic tam nie ruszał, wyciągał tylko panel klimatyzacji. Przy okazji rozparował mi radio z TID - nie rozłączył aku kiedy wyciągał wtyczki i trzeba było je aktywować OP-COMEM przy użyciu kodu. Czy ta usterka może być związana z jakimś sterownikiem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro kolega informuje że bezpieczniki sprawne to Ja sprawdziłbym przełącznik czy jest sprawny,po prostu zamienił bym na próbę miejscami jeżeli się da i było by ewentualnie zaraz wiadomo czy przełącznik sprawny i czy on nie jest przyczyną awarii. Sprawdził bym także ewentualnie czy kostka się nie wypiela poluzowała, w późniejszym etapie jeżeli wszystko było by w porządku z kostką i przełącznikiem sprawdziłbym czy do kostki dochodzi napięcie.

Ja osobiście od tego bym zaczął,może koledzy też coś jeszcze pomogą.

Życzę udanej naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stantox

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Potrzebowałbym oznaczenia kolorów przewodów przy kostce od przełacznika kierowcy, żebym mógł sprawdzić sam przełącznik, a później zająć się zasilaniem - jeśli ktoś już to sprawdzał. Przełącznika zamienić się go nie da z tym od strony pasażera. Dzisiaj autko było na wymianie sprzęgiełka klimy i nie miałem czasu, żeby bardziej wgłębić się w temat. Jutro coś podłubię. Na szczeście szyba jest zamknięta a nie otwarta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego zamknij samochód z otwartymi oknami i zobacz czy się oba zamkną. Jeżeli nie masz tej funkcji w kluczyku to zamknij kluczem w zamku i przytrzymaj kluczyk szyby powinny się zasunąć. Jeżeli się zasyną wyeliminujesz awarię silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stantox

Z pilota ta szyba, która działa zamyka się, a druga milczy, bo jest zamknięta... Na przełącznik prąd dochodzi. Czyba czas tapicerkę z drzwi ściągać i zobaczyć co się dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BENY72

A nie prościej kogoś z przełącznikiem na podmianę złapać.W AG CC masz taki sam przełącznik jak w Merivie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sterować szybą z pomięciem przełącznika szyby pasażera należy złączyć następujące przewody (najlepiej po odłączeniu przełącznika pasażera zwierając spinaczem biurowym styki do których dochodzą poniższe przewody):

- czerwony i szaro-zielony - aby opuścić szybę,

- czerwony i niebiesko-czerwony - aby podnieść szybę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności