Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

metaliczny dźwięk przy 1500 - 1700 obrotów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   miks

miks
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Chevrolet Captiva
  • Silnik:2.0 150 KM 4X4`

Napisano 09 maj 2015 - 20:55

Witajcie, na początku chciałbym powitać wszystkich : SMILE :
Co prawda nie posiadam opla lecz Chevrolet Captiva posiada te same "wnętrzności" co Antara i może tu znajdę kogoś kto będzie w stanie mi pomuc : SMILE :

od paru tygodni borykam się z problemem mam automatyczną skrzynię biegów. Objaw jest taki w zakresie obrotów między 1500 a 1700 występuje dziwny metaliczny dzwięk (tarcie metalu o metal) dźwięk występuje w czasie jazdy jak i przy próbie podjazdu pod przeszkodę czyli jak koła się nie obracają. Dźwięk występuje tylko przez chwile i tylko w tym zakresie obrotów.
Nagranie dźwięku : https://www.youtube....eature=youtu.be
Czy ktoś miał podobny problem? na innych forach wyczytałem że może to być konwerter ale byłem u specjalisty od 4x4 i on stawia na turbinę ? Specjalista od skrzyń wykluczył konwerter, i również powiedział że to wina turbiny ale że chodzi prawidłowo i ten typ tak ma. Dźwięk nie występuje na N czyli występuje tylko w momencie obciążania silnika bądź skrzyni. Oba warsztaty w których byłem mają bardzo dobre opinie (do tego od skrzyń jeżdżą nawet ludzie z odległych zakątków kraju) i nie należą do tanich i naciągających (nie skasowali nawet za diagnozę). Niby mam się nie martwić ale po prostu drażni mnie ten dźwięk i zastanawiam się czy ktoś słyszał o podobnym problemie?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   Leszek

Leszek
  • Forumowicz
  • 416 postów
  • LokalizacjaTychy woj.śląskie
  • Model:Opel Vectra B
  • Silnik:X 1.8 XE
    115KM/85KW
  • Nadwozie:hatchback
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 10 maj 2015 - 18:00

Witam

Po odsłuchani filmiku wydaje się tak jakby łopatki wirnika uderzały o obudowę po wkręceniu na wysokie obroty  takie są moje spostrzeżenia,moja sugestia,chociaż nie jestem posiadaczem takiego samochodu i mogę się mylić, a co do tego że mechanik powiedział że ten typ tak ma to, chyba tak mi się zdaje my wszyscy mamy wyrobione zdanie o takich mechanikach, po prostu delikatnie mówiąc jest to nie prawda i taki kit to może wciskać dzieciom w przedszkolu. Ja stawiałbym na turbinę coś musi być nie tak skoro bez obciążenia chodzi normalnie a jeżeli się mu depnie w kocioł to rzęzi jakby łopatki ocierały o obudowę turbiny ale dziwne że się jeszcze nic nie zablokowało, i nie zniszczyło. Ja bym pojechał do speców od turbin i kazałbym im się jeszcze raz porządnie przysłuchać i sprawdzić właśnie ją w zakresie jak piszesz 1500-1700 wtedy właśnie będą słyszeć ten dziwny metaliczny dźwięk, a może to jakaś metalowa osłona termiczna jest luźna i tak rezonuje? też trzeba by to sprawdzić. Zaznaczam iż są to tylko moje przypuszczenia, na podstawie filmiku.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   roadrunner

roadrunner
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:1.8

Napisano 19 maj 2015 - 16:13

Takie hałasy mozna probowac osluchac stetoskopem. Ja np tak namierzylem zawieszony wtryskiwacz w silniku benzynowym. Przynajmniej namierzysz precyzyjnie okolice z ktorych dochodzi hałas zanim rozbierzesz turbine i skrzynie.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   miks

miks
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 20 maj 2015 - 21:28

stetoskopem sprawdziłem, wtryski brak dźwięku, skrzynie automatyczną ( i tu się cieszę :) brak dźwięku, turbinę (tu były jakieś minimalne dźwięki ale nie te więc pewnie normalnej pracy i zmiany geometrii) blok silnika (brak dźwięków) także nie mam już pomysłu skąd jeszcze może brać się ten dźwięk...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   miks

miks
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 15:12

Po odpięciu wężyka od egr dźwięk znikł, czy ktoś ma jakiś pomysł co w układzie egr może powodować ten dźwięk? 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   Adambana

Adambana
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Model:Opel Antara
  • Silnik:2.0 150KM
  • Nadwozie:suv

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:33

o ja jestem bardzo ciekawy co to moze byc, bo mam dokladnie to samo i tez probuje dojsc do tego co to moze byc. cos sie udalo ustalic wiecej kolego?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   miks

miks
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 22:01

niestety nic nikt nie wie dużo ludzi zaślepia egr ale ja bardziej chciałbym zostawić wszystko jak przewidział producent 

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   Leszek

Leszek
  • Forumowicz
  • 416 postów
  • LokalizacjaTychy woj.śląskie
  • Model:Opel Vectra B
  • Silnik:X 1.8 XE
    115KM/85KW
  • Nadwozie:hatchback

Napisano 15 lipiec 2015 - 20:23

Witam

Moim zdaniem jeżeli po odpięciu wężyka od egr-a dźwięk znikł to może trzeba by było zainteresować się właśnie nim czy nie uległ awarii, spróbować reanimacji jeżeli coś z nim nie tak, może dało by się go po zdemontowaniu podmienić na taki sam jeżeli byłaby taka możliwość i wykluczenie 100% jego awarii, lub po zdemontowaniu podjąć próbę jego wyczyszczenia jeżeli da radę.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   airways

airways
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Silnik:2.0 CDTI

Napisano 03 listopad 2015 - 00:01

i co w kocu sie okazalo ?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   Janek82

Janek82
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 18:54

Czy wiadomo jak się zakoczyla ta sprawa z tym dźwiękiem bo też to mam.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież