Skocz do zawartości

jak podłączyć drugi zbiornik do kompresora?


Gość LuZet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku dodam że szukając w necie nie znalazłem jasnej i klarownej odpowiedzi :-\ chciałbym podłączyć dodatkowy zbiornik do mojej 50ki aby mieć większy zapas powietrza podczas lakierowania, za bardzo tylko nie wiem jak to ogarnąć wiem ze druga butla musi mieć wejście i wyjście i spust wody. Byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcie bądż schemat bo nie chce spaprać roboty dodam że na końcu butli mam też nakrętke na 1/2 . Chciałbym powietrze pobierać z pod manometru obecnego kompresora abym nie musiał przerabiać rurek instalacji czekam na pomoc pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc wejscie i wyjscie. Dodatkowy zbiornik stanowi bufor tez wiec wystarczy ze od tego glownego zbiornika z kompresorem dasz trójnik i porepniesz do tego dodatkowego baniaka. Jesli masz duze zapotrzebowanie w powietrze to potrzebny ci wiekszy kompresor poza wieksza butlą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor mam ze sprężarką 250l efektywnych dwutłokową więc póki co mi starczy. Trójnik do szybkozłączki? A w jaki sposób to powietrze z dodatkowego zbiornika wyjdzie? :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz podłączony kompresor z baniakiem i z pistoletem?

Z kompresora przewód do odwadniacza i reduktora potem wąż i pistolet nie bardzo łapie jak z tym trójnikiem to zrobić :-[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zrób zdjęcie jak wygląda Twój kompresor oraz jego podłączenia do samego zbiornika.Napewno coś doradzimy.Ostatecznością jest przewiercenie obecnego zbiornika i połączenie go z nowym...odpowiednimi sztywnymi bądź pewnymi miękkimi połączeniami.Oczywiście dochodzi temat zamontowania odwadniacza albo zwykłego ręcznego zaworu w najniższym punkcie nowego baniaka umożliwiającego wylanie wody co pewien czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego

 

Tak jak powiedziałem wcześniej.Żadne trójniki,obejścia i inne cuda.Łączysz nowy zbiornik odpowiednimi pewnymi połączeniami,Są mufki,przejścia itp.Montujesz odwadniacz albo zwykły otwierający się ręcznie zawór na dole zbiornika (najlepiej żółty gazowy) i problem z głowy.Faktem oczywistym jest,że napełnianie takiego zestawu będzie dłuższe.Wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania na powietrze.Przecież to jest proste jak konstrukcja cepa.Problemem może stanowić przetransportowanie takiego zestawu w inne miejsce.Ale jak stoi w miejscu to nie widzę najmniejszego problemu.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako drugi zbiornik posłuży mi zbiornik od kompresora 50ki i problem upustu wody będe miał z głowy :) bd malował pojedyńcze el więc kompresor se poradzi. Kompresor stoi w jednym miejscu więc kolejny problem mam z głowy. Myślałem połączyć butle przewodem zbrojonym o przekroju wew 10mm. Czyli jednym przewodem łącze butle kompresora używając tej nakrętki z tyłu butli z nową i to wszystko? Nie trzeba dawać zaworów zwrotnych itd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczewiscie lepiej by bylo wiekszej srednicy wezem czy rurą polaczyc oba zbiorniki ale przy moim rozwiazaniu to bedzi emozliwosc zalozenia zaworu na ten dodatkowy zbiornik i w razie potrzeby odciac go. Po co odcinac?? ano jak uklad bedzi epusty to nie bedziesz musial czekazc az nabije kompresor dobrych pare minut. Po mojemu dajesz tak Kompresor z baniakiem fabrycznym dalej wąż z trójnikiem i jedne koniec idzie do odbiornikow a drugi do tego dodatkowego baniaka.To ze dasz kompresor z baniakiem i potem waz do drugiego baniaka i potem od tego dodatkowego baniaka dopiero wyjscie na odbiorniki to w zasadzie nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności