Skocz do zawartości

Opel Antara 2.0CDTI 150KM 4x4 - Nie odpala, pali tylko na krótko


Gość Ogurss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem na forum i serdcznie Was witam, mam taki problem sprowadziłem dla siebie auto z Francji Opel Antara 2.0CDTI 150KM 4x4 rok 2007. Auto kupiłem jako uszkodzone mechanicznie (przekręcił się na rozrządzie). Samochód został naprawiony jeśli chodzi o silnik. Problem polega na tym, że autko nie chce odpalić z kluczyka przy próbie odpalania jest tylko jeden obrót i kontrolki gasną jakby odcinało zapłon całkowicie co jest ważne AUTO PALI NA "KRÓTKO" CZYLI ALBO NA ROZRUSZNIKU STYKAJĄC KABLE ALBO NA KOSTCE BEZPIECZNIKÓW. Samochód stoi obecnie u trzeciego mechanika ponieważ dwóch innych się podało nie wiedząc co jest przyczyną nadmienię iż wymieniłem już :

- kostka stacyjki
- akumulator
- rozrusznik

Czy ktoś z Forum mógłby mi w jakiś sposób pomóc i czy winny jest mechanik który robił silnik czy dziwny zbieg okoliczności, że autko nie chce normalnie z kluczyka odpalać tylko na krótko ? Podkreślę, że auto mogło długo stać we Francji zanim kupiłem. Jeden z mechaników powiedział, że winny jest tylko sterownik silnika.

PODAJ LINK DO FILMIKU W KTÓRYM NAGRAŁEM JAK TO PRZEDSTAWIA SIĘ NA ŻYWO :

 

https://www.youtube.com/watch?v=DXImpDgN6_A&feature=youtu.be

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Czy ten przekaźnik na którym zwierałeś styki na filmie był sprawdzany? Czy z obwodem nim sterującym jest wszystko ok? Czy na próbę zamieniałeś przekaźnik z innym o tym samych parametrach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się check. Jakie błędy zgłasza?

 

Błędy jakie są w komputerze to błąd połączenia z pompą ABS oraz problem z czujnikiem doładowania ciśnienia, auto też nie ma mocy jak się jedzie kręci bodajże do 3-3.5tys obrotów.

 

Czy ten przekaźnik na którym zwierałeś styki na filmie był sprawdzany? Czy z obwodem nim sterującym jest wszystko ok? Czy na próbę zamieniałeś przekaźnik z innym o tym samych parametrach?

 

Tego przekaźnika nikt nie sprawdzał, tzn mechanik "rzucił" okiem ale ciężko powiedzieć, bo poddał się tej robocie więc nie wiem, nie podmieniałem jeszcze, bo nie mam skąd będę musiał w takim razie zamówić go gdzieś z używki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie musisz szukać specjalnie. Nie mam teraz jak tego potwierdzić ale sprawdź dokładnie bo w Twojej skrzynce jest taki sam przekaźnik lecz w innym gnieździe, więc jest z czego podmienić. Na obudowie przekaźnika jest jego typ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz na śląsku? Mam namiar na perfekcyjnego elektryka od Opli a dodatkowo prywatnie ma Antarę w dieslu.

 

Niestety nie, jestem z woj Mazowieckiego około 50km od Warszawy...

 

 

Nie musisz szukać specjalnie. Nie mam teraz jak tego potwierdzić ale sprawdź dokładnie bo w Twojej skrzynce jest taki sam przekaźnik lecz w innym gnieździe, więc jest z czego podmienić. Na obudowie przekaźnika jest jego typ.

 

 

Masz rację tam jest taki sam, jutro będę u majstra i zobaczę jak to wygląda i ewentualnie podmienię ale z tego co pamiętam poprzedni sprawdzał prąd ze stacyjki do tej skrzynki i ze skrzynki na rozrusznik i prąd "ponoć" był prawidłowy więc można wykluczyć przekaźnik ale jutro się upewnię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a skąd konkretnie? Jeśli pali a przekaźnik jest ok, to trzeba sprawdzić dokładnie obwód sterujący tym przekaźnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd konkretnie? Jeśli pali a przekaźnik jest ok, to trzeba sprawdzić dokładnie obwód sterujący tym przekaźnikiem.

 

 

Dokładnie to z Płońska, przekaźnik jutro przełożę i sprawdzę czy to coś zmienia, chociaż nie ważne czy odpalam kabelkami przy przekaźniku czy przy rozruszniku to auto odpala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

A jak z odczytem błędów? Skoro po zapaleniu na krótko na desce jest choinka to i błędy na pewno też są. Zmień mechaników albo załatw sobie schematy elektryczne a sam sobie naprawisz : SMILE :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności