Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą?


Gość Darus

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem jeszcze z mechanikiem, dalszym znajomym. Twierdzi, że jeśli płyn nie bulgocze, nie ma piany, nie śmierdzi z niego spalinami, nie ma drastycznych ubytków, węże nie są twarde, oleju nie żre (0.4l/1000km dla X16XEL to chyba norma) to na pewno nie jest to UPG. Co mechanik to inna diagnoza. Normalnie niczym w NFZ-cie :D

W takim razie zaczynam od przepłukania i zalania nowego chłodziwa. Dzięki za pomoc i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najwazniejsze to obserwowanie czy nie masz ubytków płynów.Druga sprawa to przestrzegam przed płukaniem wodą destylowana.Sam tez stoje przed dylematem płukania układu,problemem jest spusczenie całego plynu z układu chlodzenia.Mozna to skutecznie zrobic przez domontaż pompy wody i przechyleniu silnika.W przypadku np zastosowania wody ,potem co co zostanie "rozcieńcza"płyn chłodniczy.Nie wiem jak w x16xel a w moim z17dtl zostaje ponad 1.5litra cieczy.

 

Ps.Czy ktos zna inny spodób spuszczenia całego plyny bez demontazu pompy?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nagrzewnicy plyn zostaje

nawet jak pompe zdejmiesz

ja zawsze kompresorem wywalam ile sie da

a plyn do czyszczenia leje do plynu chlodzenia

najtanszego jaki jest dopuszczony dla danej chlodnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak tez tak myslałem zrobic ale u mnie problem pojawił sie po czyszczeniu egr gdy dolałem płynu(innego niz w był układzie).Doszło do jakies reakcji zbiorniczek pokrył bardzo dziwny nalot,ciezko było to usunac ,chciałbym wymyc jeszcze nagrzewnice i boje by znów sie nie pożarły.

 

Niby płyny mozna mieszac ale okazło sie w moim przypadku że nie jest to prawdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czyszczenie zbiornika jest fajny patent

zdemontowac

uszczelnic

uprzednio wsypujac garsc zwirku do akwarium

wlac wody oczywiscie

i zrobic mu trzesienie ziemi

wyglada po tym jak nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

O Zwirku nie słyszałem.

Ja stosowalem ryż :)

 

I trzęsienie ziemi. ;)

 

Jeśli coś by gdzieś przez przypadek zostało to krzywdy nie zrobi.

Ugotuje się :)

 

 

Układ czyszcze zawsze chemią.

Ale przy dużym syfie usuwam termostat i idzie wąż ogrodowy do zbiorniczka. A przelew na podlewanie trawnika.

Odpalić I niech się czyści. ;) 30/60 min. Później chemia.

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój zbiorniczek potraktowałem piaskiem ale srednio polecam tą metode,niby wszysztko doczysci ale rece bola od tego trzesienia....

Darus wstaw fotke swojego zbiorniczka.U mnie po czyszczeniu znowu sie pokrył rdzawym nalotem,takim samym jak wtedy po dolaniu płynu.

 

Ps.Jak czesto czyscicie układy chłodzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności