Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą?


Gość Darus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość harnas1515

u mnie zawsze po zakupie auta idzie plukanka lacznie z przegladem i wymiana np termostatu

 

To chętnie kupię od Ciebie auto kiedyś. :)

Też trafiam na takie do czyszczenia zawsze.

 

Największy wstyd związany z płynem...

Po zakupie auta dla żony, (na początku zimy) podjechalem do punktu sprzedaży (płyny, oleje) i poprosilem o sprawdzenie stopnia zamrażania płynu.

To co znajomy sprzedawca wyciągnął testerem ze zbiorniczka ..... :wow: ....

 

Chyba tydzień czyscil

ten tester.... :rotfl:

 

Oczywiście kupiłem podwójną porcje do czyszczenia i płyn. :)

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darus wstaw fotke swojego zbiorniczka.

1

2

 

Ciężko zrobić temu dobrą fotkę. Na ściankach widać syf, płyn jak na fotach - tłustych plam nie ma, to co na nim jest to odbicie światła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest rdzawe,u mnie sie podobnie zrobiło ja zmieszałem plynu z tym ze mo zafajdało calutki zbiorniczek.Ja na Twoim miejscu jezeli plynu nie ubywa na razie bym sie nie przejmował i nic nie robil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 17k km ubyło około 0,5l, więc ubytek to żaden, tyle chyba mogło wyparować. Byłem dzisiaj jeszcze u jednego mechanika, rzucił na to okiem - stwierdził, że nie widzi problemu. Chłodziwo jest wodniste. Więc póki co olewam temat, w najbliższym czasie wymienię jedynie płyn chłodniczy, przepłukam układ i sprawdzę czy znowu nabierze takiego syfu.

Edytowane przez Darus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

500 km temu oddałem samochód na płukanie układu jakąś chemią i wymianę płynu. Dzisiaj spoglądam do zbiorniczka a tam juz się robi delikatny osad na ściance a sam płyn zrobił się bardziej blady. Przed wymianą płynu został również zbadany układ pod kątem spalin. Wynik - wszystko ok. Skąd zatem ten osad? Jedno płukanie to zq malo

? Czy jezeli wynik na spaliny jest negatywny to wyklucza to UPG?

Dodam ze od maja zrobiłem ok 3000 km i silnik pracuje bez zarzutu. Nie grzeje sie (nigdy na zegarze nie mialem wiecej niż 92 stopnie), ma moc, równo pracuje. Węże nadal nie sa twarde, spalanie oleju na poziomie 0.3-0.4l na 1000 km, nie kopci a w płynie który został spuszczony nie bylo oczek i pachnął tak jak powinien.

Co z tym zrobić? Jeździć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki co bym jezdzil. Test spalin jest slabo miarodajny jesli przpuszczlenie upg jest niewielkie. Ten test da wynik pozytywny jesli weze puchan, ze zbiorniczka kipi plyn chlodzacy jak depniesz ostro na gaz i zrobisz runde agresywną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności