Skocz do zawartości

Silnik gaśnie po nagrzaniu się.


Gość piotr1972

Rekomendowane odpowiedzi

Bo testy kosztują.Ostatnio sam 200,- za test na aucie płaciłem,bo nic nie stwierdzali.Po ich sprawdzeniu okazało się że jednak miałem rację i naprawili co było uwalone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety sterownik ponownie sprawdzony tym razem na aucie przez dobry warsztat i ta sama diagnoza, 100% sprawny. Komp. Nie pokazuje żadnych błędów. Wszystkie czujniki OK. a samochód dalej czasami gaśnie. Różnie to jest. Czasem lata tydzień i nic a czasem po 10 km gaśnie. Podejrzewają że przez lpg uszkodzeniu uległo oprogramowanie sterownika. Wgrali nowe i zobaczymy co będzie. Jutro odbieram auto. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat możliwej usterki proszę o info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam problem z silnikiem,czytając forum nie znalazłem odpowiedzi na problem który dotyczy mego autka.

Kupiłem Merivkę pośmigałem trochę na autostradzie trochę po górach(jakieś 600-700 km) i masz tu pech złapała temperaturę i gaśnie.

Czytałem forum tak że czujniki sprawdzone , zawór egr zaślepiony(taką już kupiłem) mechanik rozkłada ręce, bo wszystko co wyczytam przekazuje mu on sprawdza i brak poprawy.

Łapie temp. 85 na wolnych obr. i gaśnie, 90 podczas jazdy obroty spadają i gaśnie. Termostat sprawny wentylator pracuje,pompa paliwa też do momentu złapania temp.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Stan licznika 143 000 (mam nadzieję ogólny widok to potwierdza, mechanik też mówi że może tyle mieć) 2004 rok .

Już nic nam nie przychodzi do głowy, a oczy bolą od ślęczenia przed monitorem.

 

Może ktoś coś podrzuci co jeszcze nie zostało napisane a miał coś takiego i też tylko czytał a nic nie napisał.

Pomocy bo serce krwawi że ona stoi a nie jeździ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK sprawdzę. Mam nadzieje że to tylko jakiś mały problem

Ideałem było by założyć inny z podobnego silnika na podmianę.

Z twojego opisu wynika że masz silnik Z16XE - więc mogą też być inne bolączki np cewki, silnik zimny pali ładnie i następuje zanik po nagrzaniu, ale to powinno generować błąd.

Myślę że warto jeszcze zaglądnąć na inne modele z tym motorkiem, astra, corsa, zafira. Na pewno znajdziesz co go boli. A mechanik jakiś chyba nie gramotny, albo się uczy skoro nie ma zdania.

U syna w Aśce z podobnym motorem alarm odciął paliwo, ale silnik nie odpalał wcale, nie było tylko sygnału na wtryski - reszta sprawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wybieram się do innego mechanika. Lecz na razie stoję bo mi zgasł. Po rozmowie z nim wywnioskowałem że o tym silniku wie o wiele więcej niż poprzedni. Może da rade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności