Skocz do zawartości

Napinacz paska


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Urwała się śruba od napinacza paska.Ona pracuje na tuleji która była zapieczona...... Problem rozwiązany ale zastanawia mnie sam napinacz czyli ten siłownik .Za nic w świecie nawet zapierając się o mór nie mogę nim ruszyća trochę siły mam.Czy one tak sztywno się mają czy jest do wymiany.Zapieczona tulejka może świadczyć o tym że ten siłownik sztywno stał przez długi okres co za tym idzie tulejka też. Wymieniać ten siłownik czy jest ok?Podpowie ktoś? Z góry dziękuję :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos z nim jest nie tak. Na bank powiniesz bez problemu wcisnac ten silownik. Robilem tak w swoim aucie kiedys. Poza tym Chyba ktos pisal na jakims forum oplowskim ze ten silownik mu sie skonczyl ale w innym stylu i jakos tam zapakowal świeży olej do niego. Chyba ze cos myle. Ale to co opisujesz to mial moj ojceic coprawda w berlingo ale tez tak jak podajesz. Zatarty cos ala zawias bo tam niby jest lozysko igielkowe ale woda i korozja zrobily swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym oleju gdzieś czytałem ale nie będe się bawił Jak już to wymienie na nowy lub używka oryginał.10km ode mnie jest szrot Opla.Skoro powinien pod wpływem nacisku pracować to ten jest chyba do wymiany.Dziwnie się skończył Zwykle dostają luzu a tu stoi jak drut.Facet od którego rok temu kupiłem auto wspominał o wymianie rolki i paska Tym czasem ja przejechałem 30kkm i wymieniłem jego pasek na nowy i rolkę a i druga prowadząca też huczy.Tak ponoć jest jak za mocno naciągniemy pasek Łożyska siadają a skoro ten siłownik padł i nie amortyzuje tomoże tak być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze moze tak byc. Powinien pracowac zwlaszcza na jalowych obrotach to powinienes widziec. Ja tam nie wymieniam rolek i napinacyz. Poprostu przed jeszcze uszkodzeniem rozbieram i zapobiegawczo smaruje i zawias napinacza i lozysko rolki. Nie wymieniam tez rolek na rozrzadzie a jedynie sam paek rozrzadu. Jakos jedze i nic mi sie nie urywa i nie rozwala. Tak samo mam dolozone smaru w przeguby zwnetrzne i wewnetrzne oraz aplikuje smaru z olejem do sworzni wahacza, koncowek drazkow itp spraw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wolny dzień więc się za to zabiorę ale zanim kupię ten siłownik sprawdzę czy faktycznie pójdzie go ruszyć :zdziwko: Ja ogólnie też dbam o auto ale już nie tak jak kiedyś.Dawniej do przesady przy delikatnych dzwiękach czy stukaniu ryłem w samochodzie wymieniając części.Teść typowy niedbaluch 10 lat temu sprowadził astre 1,7 isuzu do dziś nie wiele przy niej zrobił Rozrząd to wiadomo wymienia Olej już tylko dolewa Wszystko trzeszczy i jęczy ale jedzie.Tyle że ten silnik jest wyjątkowy nie do zajechania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz wymieniony.Zarówno nowy jak i ten stary są nie doruszenia tak sztywno chodzą Dopiero ściskając w imadle widać jak się chowają.Wymieniłem na nowy bo stary miał mega wyjechane tulejki w miejscu gdzie się go przykręca.Teraz się ładnie usztywniło i wszystko jest tak jak należy.Dzięki wesoł za odp w temacie.Temat do zamknięcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności