Skocz do zawartości

Corsa D... kupic pierscienie centrujace?


Gość kanik

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem za Waszą radą, poszperałem i znalazłem ciekawe felgi 16 ;)

 

Rozstaw 4x100
Rozmiar 7Jx16
et38
otwór centrujący 58mm

 

Będą się nadawały? Jakie opony będą dobre? 50 albo 55 wysokość.

 

Bo wcześniej kupiłem felgi z oponami ale mi ocierały, a nie chce dawac dystansów itd. Więc słucham jakiś rad ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Domin477 napisał,że średnica piasty to 56,6 a fele które masz a oku mają otwór 58.Więc będą potrzebne pierścienie.Do 16" felg to wysokość 50.Będą się nadawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 7Jx16 <-- ten wymiar nie przeszkadza? Co w ogóle oznacza to 7J? Bo 16 to zapewne rozmiar felgi.... 7J to chodzi o co? Jest to istotny parametr podczas zakupu opony?

 

A jaka szerokość opon jeszcze do 50, a jaka ewentualnie do 55?

Gdzies na forum znalazlem ze do 55/195R16, nie wiem czy prawda? A jakie do 50? Nie chce zawalic, wiec prosze o jakas rade ;)

Edytowane przez kanik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...do rozmiaru 55% to może być rozmiar 50%,45% itd.Bo te 55 % wysokości/profilu to nie jest wymiar lecz procentowy stosunek wysokości opony do szerokości opony podawanej w mm.(tak dla jasności podaje). :-D .Ale weź pod uwagę fakt,że tak niski profil pogarsza komfort jazdy,auto jest nieco twardsze,Bardziej odczuwasz nierówności na drodze itp.Dochodzi jeszcze temat podjeżdżania pod wyższe krawężniki (możliwość uszkodzenia dolnych części zderzaka,otarć dołem itp.).Plusem jest stabilniejsze pokonywanie zakrętów.

 

"Rozmiar 7Jx16 <-- ten wymiar nie przeszkadza?"-->nie przeszkadza.

"Gdzies na forum znalazlem ze do 55/195R16, nie wiem czy prawda?"-->prawda

"Co w ogóle oznacza to 7J?"-->szerokość felgi w calach 1 cal to 25,4 mm.

"Bo 16 to zapewne rozmiar felgi...."- :arrow:średnica felgi w calach

"Jest to istotny parametr podczas zakupu opony?"-->jest istotny.Do odpowiednich rozmiarów felgi dobierasz odpowiednie rozmiary opon(są różne stronki do tego)albo po prostu dowiedz się u gumiarza.On wszystko doskonale wie.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie na które nie odpowiedziałeś :-D

Rozmiar 7Jx16 <-- Przy zakupie opony ważne jest to 7J? Dobiera się ten wymiar też czy nie?

 

55/195R16 <-- będzie odpowiedni do Corsy mam rozumiec

50/ ?? R16 <-- jaka szerokość aby nie trzeba było zakładać dystansów, a żeby tez nie obcierało o żaden element auta.

 

I to chyba będzie tyle jeśli chodzi póki co o ten wątek :-D

 

wcześniej pochopnie zakupiłem koła 205/55R16 i miałem wrazenie ze ocierają, chociaz wtedy nie mialem pojecia jakie one maja ET i do tej pory nie wiem, ale udalo mi sie je sprzedac. Wiec teraz chce zrobic zakup od strzału dobry :D

Edytowane przez kanik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadają :zalamany: .Do konkretnych rozmiarów felg są odpowiednie rozmiary opon.Jeżeli do konkretnego rozmiaru felgi założysz zbyt szeroką oponę to ułoży się ona w trapez.I będzie wyglądała jak platfus.I z prawidłowym ciśnieniem w oponie będzie wrażenie jakby brakowało powietrza.Kupiłem kiedyś auto z takimi oponami na alusach.Coś mi nie pasowało.Mało powietrza czy co?.Sprawdzam i jest dobre.Okazało się,że jakiś lamus założył zamiast 155 oponę 175.Komicznie to wyglądało.

 

50/ ?? R16 <-- jaka szerokość aby nie trzeba było zakładać dystansów, a żeby tez nie obcierało o żaden element auta.-->50/205 R16

 

Tylko nie myl pojęć.Pierścienie a dystanse to dwie różne rzeczy.

 

Tak...sądzę,że ET było nieodpowiednie.Do Cors D zakładają fele 17" z oponami 225 i śmigają.Tylko musi być odpowiednie ET oraz bardzo niski profil opony.

0002AAHNR7SFO7Y9-C116-F4.jpg

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem czym jest ET a do czego sa pierscienie, wlasnie dzieki temu tematowi :D nic teraz suzkac opon z dobrymi paramerami i z tym calami co felga zeby miala 7J ;)


Pirelli Eufori@ RUN FLAT 195 55 R16

 

Potrzebuje informacji na temat tych opon, są on dobre do zwykłej, codziennej jazdy? Gdyż jak rozmawiałem ze sprzedającym mówił, że ma je z przypadku, ale że słyszał że to twarde opony i jak on powiedział, bardziej sportowe. Możecie się coś wypowiedziec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Run flat'y są tylko do aut z czujnikami ciśnienia. Opona pozwala na przejechanie sporego dystansu po przebiciu, ale nadaje się potem do wyrzucenia a cena wiadomo, że jest wysoka w stosunku do tradycyjnej opony. Są to twarde opony. Mimo, że to Pirelli, model ten nie cieszy się dobrą opinią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do Cors odpadają... akurat znalazłem bieżnikowane i się zacząłem nad nimi zastanawiać. Ale jak widać nie nadają się, więc dzięki.


zdecydowalem sie na opony 195/55/16 tylko dlaczego w kalkulatorze zamienników opon nie mam takiego wymiaru. Obecne opony zimowe jakie mam to 185/60/15. Nic sie nie ebdzie dzialo z autem itd.? te 195/55/16 maja byc oponami letnimi.


Matowe czarne felgi, co sadzicie, mial ktos, jak czyszczenie, ladnie sie prezentuja? warto kupic? Na zywo nie widzialem dlatego pytam.
Matowe czarne felgi, co sadzicie, mial ktos, jak czyszczenie, ladnie sie prezentuja? warto kupic? Na zywo nie widzialem dlatego pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc ale szkoda zamulac auta szerokimi kapciami. Run flatów nie bierz bo pierwszy lepszy gumiarz ci tego a ni nie zalozy ani tymbardziej nei sciagnie. I taka operacja tez nieco drozej kosztuje. Jesli zlapiesz kapcia to mozesz nie poczuc a jak nie poczujesz a bedziesz jechal dalej to opone spalisz. Poza tym kola takie sa ciezkie wiec troszke tez ma to negatywny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności