Skocz do zawartości

strzelanie trzaski w zawieszeniu przednim przy podjazdach na garba


Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

Od pewnego czasu moja astra ma dziwną przypadłość. Zaczęło się ok rok temu sporadycznie w prawym przednim kole. Teraz również i w lewym przednim. Że pojawia się prawie codziennie a ostatnio miałem przygodę z przerdzewiałym gniazdem amortyzatora (skończyło się uszkodzoną maską i jazdą autem na lawecie), postanowiłem się temu przyjrzeć dokładniej i problem opisać. Jak na razie zero luzów w zawieszeniu. Dźwięk ten jest taki sam jak przy blokującym się łożysku w gnieździe amortyzatora. Trudno jest go nagrać ale znam dźwięk blokującej się sprężyny więc do niego porównuję. Problem z tym że nie występuje on przy skręcaniu tylko podczas jazdy na wprost przy podjeździe pod policjanta i na łagodnych hopkach podczas większej prędkości. W kabinie słychać go bardzo głośno - jakby strzał ze sprężyny amortyzatora. Ostatnio jak byłem sam i zacząłem bujać na boki autem, zaczęło za każdym razem strzelać. Jak zawołałem brata do pomocy, przestało i tak w kółko. Jak wstawię auto na warsztat to oczywiście podczas jazdy mechanik nic nie słyszy bo najzwyczajniej w tym momencie usterka nie występuje. Jednak problem może być całkiem poważny. Tym bardziej że na początku wiosny podczas jazdy rozpiął mi się łącznik stabilizatora. Wytrzymał ok 35 tyś. i wyzionął ducha bez oznaki jakiegokolwiek stukania.

Czy ktoś z Was borykał się z takim problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja bym zaczął od:

-sprawdzenia luzów na śrubach od góry mcpersonów (pod maską)

-w dalszej kolejności sprężyny, gumy sprężyn, może być uwalony amor...

Z tego co widzę to również pod Twoim silnikiem goszczą "sanki" - trawersa. Do niej montowane wahacze, może któraś tuleja, luzy.

Wskakuj do kanału, klucze w ręce, sprawdź połączenia śrubowe, jak nie to łom i napinanie okolic tulei. Jak dalej nic to trzepaki na stacji diag..

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś kiedyś pęknięte sprężyny?

 

Dwa zdania wprowadzenia.

 

Otóż jakiś czas temu borykałem się z problemem sprężynujących dźwięków przy skręcaniu, ale nie tylko. Miało to miejsce po wymianie popękanych sprężyn. Szło ogłupieć bo pojawiało się to sporadycznie. Żadne badania nic nie wykazywały, mechanicy rozkładali ręce. Zdecydowałem wymienić łożyska i jak na razie problem znikł. Na starych łożyskach widoczne były lekkie rysy od pękniętych sprężyn, niby chodziły luźno i niby wyglądały ok, ale jednak po wymianie objawy ustąpiły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktor1987

A czy trzaski podczas wjezdzania na "spiacych policjantow" to nie wina wyrobionych gum stabilizatora...?

Zgadzam się z tym, miałem to samo. Trzaski na "śpiących policjantach" i na wybojach. Po wymianie cisza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktor1987

Jedyne jak można to sprawdzić to chyba jedynie wymiana tych gum. Mi mechanik też nie chciał wierzyć że to mogą być te gumy ale w końcu wymienił, a ja przeczytałem na forum że te gumy to może być przyczyna :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności