Skocz do zawartości

1.4 Twinport 90KM czyli Z14XEP - olej i filtr paliwa


Gość goldengate

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goldengate

Kupiłem Asterkę z przebiegiem 67000km od 1wszego właściciela z salonu polskiego.

Podczas dwóch pierwszych lat (przeglądów gwarancyjnych) ASO lało Castrol SLX 0w30 oraz przy drugim (głównym przeglądzie) w moim przypadku przy przebiegu zaledwie 17800km wymienili filtr paliwa.

 

Po tym czasie prywatny mechanik właściciela co rok zmienił olej na 5w40 oryginał GM - jak to stwierdził cytuję "trochę więcej na zimno i zapas na upały".

 

Po wakacjach mija rok od wymiany więc nie wiem jaki użyć olej ? Przede wszystkim czy wrócić na 0w30 czy pozostać przy 5w40, noi oczywiście którego producenta....

 

Czy w ogóle taka zmiana w dół jest jeszcze możliwa.

 

 

Drugie pytanie odnośnie filtra paliwa - jak często powinno się go wymieniać - zawsze wydawało mi się że diesle muszą mieć częste wymiany, a benzyna żadko. Tutaj ASO OPEL wymieniło po 2latach i przebiegu niecałych 20tyś km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Można spokojnie wrócić do oleju 0w30.I jest to wg. mnie najlepsza alternatywa do silnika z hydrauliczną regulacją zaworów.Proponuje oryginalny olej GM.Co wcale nie oznacza,że oleje Castrola,Mobila,Motula są złej jakości.Co do wymiany filtra paliwa przez serwis po 20 kkm.Hehehe....dziwisz się,że po tak małym przebiegu wymienili?.Wszystko zależy od sposobu podejścia to tematu przez przyjmującego zlecenie i mechanika.To są tacy psycholodzy.Jak wyczują z rozmowy z właścicielem,że jest mało "kumaty"w temacie (bez obrazy,nie każdy musi się na tym znać) to ciągną po portfelu.Przecież to jest ich zarobek.Ja osobiście stosuję zasadę co drugą wymianę oleju leci filtr paliwa.No chyba,że wcześniej masz jakieś problemy z paliwem np. zatankujesz ochrzczone,pociągniesz do końca paliwo z baku z jakimiś syfami i z tego powodu jest problem z pracą silnika.Chociaż szczerze przyznam się,że nie wiem czy na wyjściu paliwa ze zbiornika nie jest założone jakieś siteczko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldengate

Czyli nie zmienił gęstości oleju ? Obawiałem się że zmienił na taki z którego już się nie można cofnąć. Ale uspokoiłeś mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość goldengate

Mój olej zatem to syntetyk ?

 

Od jakiej wartości zaczynają się półsyntetyki a od jakiej mineralne ?

Pamiętam od zawsze że można było zmieniać w jedną stronę tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość goldengate

Zdecydowałem się na MOTUL 8100 X-clean 5W40

Wydaje mi się najlepszym wyborem spośród Castrola i Mobila

Edytowane przez goldengate

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności