Skocz do zawartości

Niby 90 koni ale coś jest nie tak.


Gość Andrew1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrew1212

Posiadam Tigre Twin top (wersja II) w silniku 1.4 benzyna, 90km.

Oczywistym jest, że ten silnik jest słaby. Problemem jest dla mnie jednak jego słaba reakcja na gaz... reakcja jest naturalnie nieco opóźniona, ale obroty wchodzą ociężale, nawet na biegu jałowym.

Czy jest to celowy zabieg twórców tego silnika (zmniejszanie spalania?) Być może pokombinowane jest coś z elektroniczną przepustnicą, albo silnik dostaje za mało powietrza przez ten mały dolot do filtra?

Pytanie powstało bo wiem, że silniki Ecotec jak sama nazwa wskazuje są nastawione na małe spalanie... a ciekawość nakazuje spytać, czy małe spalanie, okupione słabymi osiągami jest spowodowane celowymi "blokadami" czy też to jest już wszystko na co stać ten motor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiem, że silniki Ecotec jak sama nazwa wskazuje są nastawione na małe spalanie

to musisz sie troche poduczyc

to ma wiecej wspolnego z ekologia niz nizszym spalaniem

nie zawsze to idzie w parze

 

te silniki lubia wysokie obroty

stad mul na niskich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew1212

Rozumiem, macie racje. Czy jednak są jakieś "blokady" nie dotyczące już nawet samej pojemności silnika ale elektroniki, dopływu powietrza, wydechu? Jestem bardzo ciekaw gdzie w takim silniku i jak producent kontrolował tą emisje spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ma blokad. Tu sie dziej wszystko samo z siebie. Elektornika tylko czuwa nad tym by dawkowanie paliwa bylo zgodne z iloscia powietrza zaleznie od odbciazenia. tu powietrza wiecej nei wleci co otwarta jest przepustnica. Jak pomodyfikujesz dolot i wydech to moze zyskasz ze 5 koni ale te nie jest to gwarancja bo silnik si etez moze nieco rozstroic i moze tak byc ze gdzies w zakresie dolnym albo srodkowym bedzie gorzej ale w gornym moze nieco przybedzie. Wiecje moc to trzbe przypompowac wiecje powietrza i do tego odpowiednio duzo wiecej paliwa. Jesli bedzie to podawane nie w odpowiednich proporcjach to bedzie nawet spadek mocy. Zalewanie silnika paliwem czyli mieszanka bogata to spadek mocy co wydaje sie byc troszke dziwne dla tych co slabo sie orietuja w motoryzacji ale niestety tak to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jeszcze po babsku się spytam... Filtr powietrza to wymieniony?

Wydech szczelny, przedmuchów nie ma?

Kontrolka checka sprawna i nie razi podczas jazdy ? [emoji14]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew1212

Dzięki za trafne odpowiedzi.

 

Świece w porządku, filtr powietrza świeży, kontrolka nie świeci, błędów OBD też żadnych nie pokazuje. Wydech wygląda też całkiem ładnie (przebieg autka to 100tys.)

 

Ostatnio zauważyłem też coś niepokojącego, a mianowicie dość mocne przychamowanie silnikiem podczas odejmowania gazu, a potem przy jego ponownym dodawaniu również jakaś niespokojna reakcja... jest to nawet na czwartym biegu odczuwalne i jest to z pewnością zbyt mocne szarpnięcie jak na taki silniczek... być może gdy uda się wymyślić co powoduje to szarpanie, to faktycznie ten silnik będzie troszke lepiej ciągnąć i moje obawy okażą się usprawiedliwione? :P Ale gdzie szukać przyczyny tego problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja tak jeszcze po babsku się spytam... Filtr powietrza to wymieniony? Wydech szczelny, przedmuchów nie ma?

 

Oj i chyba baby znowy wygrały

Za przepływomierzem jak nie sprawdzisz dokładnie gumy , to sporadycznie lamda ci zaświeci ,że ją coś boli , ale też nie zawsze.

Możesz mieć walniętą uszczelkę kolektora dolotowego.

Jak na jałowych obrotach wciskasz gaz w podłogę i jest chwila wachania ( potem czasem lekki syk ) i dopiero załapuje ,że trza się bujać , to musisz mieć nieszczelny dolot.

Ps I warto sprawdzić odmę / odoolejacz czy aby się nie zapycha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności