Skocz do zawartości

Demontaż bębnów


Gość pablojarocin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablojarocin

Corsa D.

 

Przód zrobiony,

Ale jest problem z zdjęciem bębna. Chyba mi sie rant zrobił i szczęki mi haczą.

W którym miejscu w Corsie D jest regulacja do szczęk???

Na tym filmiku gosciu wkłada śrubokręt i mu to idzie. jak wkładam w każdą dziurkę i nic nie czuje.

Rozbierał ktos to corsie D???

Tak wygląda mój bęben:

 

post-46181-0-35336700-1434297295_thumb.jpg

 

Edytowane przez pablojarocin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość pablojarocin

Czy ściągał ktoś bębe w corsie D z silnikiem 14XER 100KM???

Jest taki problem że buczy w prawy kole po złożeniu, i nie wiem czy tam było łożysko i takie całe zamknięte czy same kulki i taki pierścień z wyżłobieniem co je dociska???

Rozmawiałem z mechanikiem to mówił ze mogłem za mocno dokręcić albo ze hamulec docisnięty.

Hamulec odpada bo jak podniosę na lewarku to koło lekko się porusza.

I teraz nie wiem czy łożysko mi poszło czy kulka mi wypadła.

Niech ktoś napiszę co jest pokolei w takim bebnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku masz przecież wszystko dokładnie pokazane co i jak.Czego więcej oczekujesz?.Jeżeli buczy a koło swobodnie się kręci to najwyraźniej jest łożysko do wymiany.Sprawdź też w jakim stanie jest jego bieżnia.Łożysko stożkowe.Trzeba dokręcać z wyczuciem.Cyt:"i nie wiem czy tam było łożysko i takie całe zamknięte czy same kulki i taki pierścień z wyżłobieniem co je dociska???...I teraz nie wiem czy łożysko mi poszło czy kulka mi wypadła".Wałek (kulka) z "wianka" to raczej sam z siebie nie wypadnie.Chyba,że jest w opłakanym stanie.A to idzie przecież zauważyć.To kto ma to stwierdzić?.My na odległość?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura wymiany pewnie się mocno nie różni od tej http://forum.opel24.com/topic/47781-wymiana-lozysk-tylnego-kola/?p=415927

Z tym że kupujesz łożysko z piastą i masz o wiele łatwiej.

Jak to wygląda to można sprawdzić np na all..

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=%C5%82o%C5%BCysko+ty%C5%82+corsa+d&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-3-0629

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablojarocin

wszystko rozumiem.

Troche za dużo siły użyłem i łożysko się popsuło. ale jeszcze błąd zrobiłem jak ściągałem bęben, bo ja myślałem że jak odkręce 4 sruby od koła i nakrętkę od piasty to mi bęben zejdzie, a mi nie chciał i szarpałem to trochę, potem delikatnie młotkiem i zeszło.

A na bębnie mam jeszcze 2 śrubki na torx i pewnie jak bym je odkręcił to by bęben zszedł bez problemu.

Auto ma dopiero 40 tyś przejechane to ic zapieczone nie jest.

Jutro mi znajomy przywieźie cały bęben z piastą i zobacze jak się to rozbiera zeby czegoś znowu nie popsuć.

Człowiek uczy się na błędach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności