Skocz do zawartości

wymiana łańcucha rozrządu - pompa oleju


Gość czosnek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Proszę Was o pomoc , czy wymianie łańcucha rozrządu oraz wszystkich elementów potrzebnych do wymiany rozrządu mechanik mógł nie zauwazyć uszkodzonej pomy olejowej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koń potrafi się potknąć choć ma 4 nogi.

Nie piszesz jakiego rodzaju to było uszkodzenie, czy były jakieś objawy i co takiego się wydarzyło (bo stawiam, że pytasz się z jakiegoś powodu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to , że oddałem auto do naprawy ,ponieważ w trakcie jazdy pękł łańcuch i silnik oczywiście uszkodzony.

Wymieniono prawie wszystko co zostało uszkodzone zawory itp., .Po złożeniu całego silnika na nowo oraz wymianie łańcucha i wszystkich

elementów potrzebnych do jego wymiany okazało się , że silnik nie odpala, ponieważ po następnym rozłożeniu silnika okazało się , że jest uszkodzona

pompa olejowa!!!Dlatego moje pytanie jest , czy naprawiając prawie cały silnik mechanik mógł nie zauwazyć uszkodzonej pompy?

Z tego co się dowiedziałem powinien zmierzyć ciśnienie oleju lub przy wymianie rozrządu wymienić simering w tej pompie , więc powinien widzieć że jest ona uszkodzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem powinien zmierzyć ciśnienie oleju lub przy wymianie rozrządu wymienić simering w tej pompie

Zapalała Ci się kontrolka oleju przed remontem silnika?

Jeśli tak. Powiedziałeś o tym?

Jeśli nie, to ..... ?

 

simering? Tyle rozrządów wymieniałam i pierwszy raz słyszę o wymianie.... chyba że "na wyrost"

Ciekła pompa przed remontem? Jeśli tak powinieneś kazać to wymienić.

Jeśli nie, to dodatkowa usługa którą należy zlecić.

 

A poza tym nie widzę związku z nieodpalaniem a uszkodzoną pompą.... jak silnik nie chodzi to pompa też :gwizd:

 

 

Silnik w końcu odpalił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie da się sprawdzić ciśnienia oleju, jeśli silnik nie odpala - brak nominalnych obrotów jałowych uniemożliwia wiarygodne określenie ciśnienia oleju

2. pompa jest zamknięta w obudowie - aby stwierdzić jej stan fizyczny (nie techniczny, bo o tym wyżej pisałem) należałoby ją rozebrać oceniając stopień zużycia kół zębatych

3. mechanik to mechanik i nie jest jasnowidzem - zerwanie łańcucha jest zjawiskiem często spotykanym i pompy oleju są sprawne, nie ma więc podstaw do podejrzeń pompy o niesprawność

4. wymiana simmeringu w pompie oleju odbywa się w związku z wyciekiem oleju - jest on przednim uszczelnieniem wału korbowego

5.

 

 

Z tego co się dowiedziałem

źródło informacji określiłbym jako delikatnie mówiąc słabe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mechanik chce jescze raz kasę za robocizne , czy powinien ?

Ja auto oddałem zepsute to on stwierdził , że to rozrząd uszkodził silnik .

Moim zdaniem to mechanik powinien sprawdzic inne podzespoły odpowiedzialne za prawidłową pracę silnika i zdiagnozować przyczynę zerwania łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem to mechanik powinien sprawdzic inne podzespoły odpowiedzialne za prawidłową pracę silnika i zdiagnozować przyczynę zerwania łańcucha.

Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post... ale ze zrozumieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności