Skocz do zawartości

zaślepianie EGR w silniku X17 DTL


Gość roko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy po zaślepieniu słynnego egr-a nie będzie zapalał się check w tym silniku? egr mam sprawny,był czyszczony i sprawdzany auto-comem ,

 

 

 

 

ps,trochę mi poddymia czarnym dymem z rury ,ciekawę czy zaślepienie egr-a zmniejszy ten efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej większy .. :) .. jedynie przepływka może sie zorientowac czy masz zawór zaslepiony czy nie .. ale nie jestem pewny, czy to wyczai, choć akurat z tym silnikiem nie miałem za wiele do czynienia .. za młody jestem .. hahahaha

.. ale jak działa to po co po zaslepiać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o zaślepieniu bo asterka ma delikatną "zadyszkę " przy 1500obr/min :spoko: :mam jeszcze taki pomysł aby wyczyścić kolektor dolotowy

Edytowane przez roko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak ,zaślepiłem EGR-a ,inny samochód ! przyspieszenie dobre,brak "zadyszki" i mniej poddymia z rury, tylko zapalił się błąd ,sprawdziłem P0400,co teraz z tym zrobić?wniosek nasuwa się taki,że przed zaślepieniem miał za dużo powietrza i dlatego go dławiło i poddymiał z rury,jednak egr do wymiany?czyściłem go ,grzybek ładnie się ruszał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mial za malo powietrza dlatego poddymial. EGR sie podwieszajac upuszcza powietrz enapompowane przez turbo. Czyli turbo nie pompuje tyle ile powinno wtedy w kolektro dolotowy. To ze sie otweira EGR nie znaczy ze jest sprawny. Po pierwsze musi membrana byc szczelna a sam grzybek z trzpienie musi pracowac bez oporów. Elektrozaworek tez musi buc sprawny tak jak pompa VAQ i wezyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązałem ,problemem były zle podpięte wężyki przy zaworku od podcisnienia,teraz już jest cacy,check się nie pali, nie poddymia z rury i zniknęła zadyszka,dziękuje wszystkim za pomoc,możemy zamknąć

 

 

 

 

ps, wniosek taki ,jeżeli zaślepimy egr w silniku X17DTL wywala błąd P0400 ,lepiej naprawić ,niż zaślepić

Edytowane przez roko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze w AG wywala blad po zaslepieniu to juz o tym byla gadka od wielu lat. Tu nie da sie tak jak w starszych autkach ze sobie zaslepiamy i nie ma porblemu. Mozna jedynie wstawic blaszke z malymi otworkami ograniczajacymi przpelyw spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Podobnie Fiat postapił przy silnika 1.9 CDTI .. nawet w serwisie Fiata mozna było je kupic .. serwis Opla oczywiscie o niczym nie wiedział lub udawał że nie wiem ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podbijam temat. Astra III 1.3 CDTI 90km 2005r

Jakiś miesiąc temu wyczyściłem EGR i kolektor dolotowy, bo zapalił się check i pokazywał błąd EGR. Także dokładnie wyczyściłem, zaślepiłem i skasowałem błąd, ale on co trochę się pojawiał. Musiałem go kasować kilka razy i nadal wyskakuje.

Pytanie dlaczego ?

Edytowane przez matzaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi oto czy est ten zawor czysty czy nie. Ma porporstu plynnie pracowac a to ze go wyczysliles to nei gwaranruje tego. Tak samo jesli masz egr elektrycznie sterowany a nie podcisnieniowo a tu raczje juz go masz elektrycznego. Tam JEst czujnik polozenia egra i jak on szwankuje tylko w pewnym momencie czyli czasami to bedzie szmial na wet na opcomie blad p0400 sporadyczny czyli tylko czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności