Skocz do zawartości

Hak holowniczy: jak zamontować i jaki w Opel Zafira B?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w ustaleniu jaki hak będzie dobry do mojej Zosi. Nie ma być drogi, tylko dobrej jakości . Niekoniecznie wypinany, może być przykręcany na śruby. Ważne żeby był kompletny z wiązką( wtyczką) gotową do podłączenia no i żeby pasował do karoserii i nie trzeba było w niej wycinać dodatkowych dziur. Chyba że nie ma innego wyjścia. Jeszcze jedno: czy w Zafirce B z 2008r jest taka wtyczka(wejście) i czy trzeba coś programować przy komputerze? Czy jest jakieś orginalne wyjście(otwór) na przeprowadzenie wiązki. Przepraszam że pytam ale szukałem w necie i jest dużo, ale nie na konkretny temat. Chcę to zrobić sam ale na elektryce sie nie znam, a zderzaka nie chę ciąć na darmo. Chyba że nie ma innego wyjścia. Pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałość mam nadzieję że to dobry dział. Dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

JA szukałem i znalazłem do signum oryginał wypinany z wiązką i komputerem za 250zł. Wiercić trzeba ale są zaznaczone punkty. Co do wiązki to też trzeba wywiercić w odpowiednim miejscu. Jeśli znajdziesz tak jak ja, to tylko pozostanie Ci przełożyć wiązkę z tyłu co jest dziecinnie proste. Ja całość zrobiłem w ok 4 godziny. Co do programowania to oryginał zaprogramujesz opcomem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA szukałem i znalazłem do signum oryginał wypinany z wiązką i komputerem za 250zł. Wiercić trzeba ale są zaznaczone punkty. Co do wiązki to też trzeba wywiercić w odpowiednim miejscu. Jeśli znajdziesz tak jak ja, to tylko pozostanie Ci przełożyć wiązkę z tyłu co jest dziecinnie proste. Ja całość zrobiłem w ok 4 godziny. Co do programowania to oryginał zaprogramujesz opcomem

Dzięki za szybką reakcję, ale czy od signum będzie pasował do zafiry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 wersję zafiry z tylnym modułem rec i bez niego.

Z modułem jest prosto- wpinasz odpowiednią wiązkę i tyle druga opcja to wpinać się w kable.

A i trzeba będzie zaprogramować hak żeby nie meldował błędu żarówki po podpięciu przyczepki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jeśli chodzi o nowe haki holownicze to myślę że możesz poszukać na http://www.sklepmartec.pl/k2121,haki-holownicze.html tam akurat jest podział haków na te pasujące do konkretnej generacji danych modeli aut, z dobraniem haka do Zafiry B (II) też raczej nie powinno być problemu, do wyboru będzie przynajmniej kilka różnych modeli, bez problemu znajdziesz tam też odpowiednią wiązkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jeśli chodzi o nowe haki holownicze to myślę że możesz poszukać na http://www.sklepmartec.pl/k2121,haki-holownicze.html tam akurat jest podział haków na te pasujące do konkretnej generacji danych modeli aut, z dobraniem haka do Zafiry B (II) też raczej nie powinno być problemu, do wyboru będzie przynajmniej kilka różnych modeli, bez problemu znajdziesz tam też odpowiednią wiązkę.

 

Są 2 wersję zafiry z tylnym modułem rec i bez niego.

Z modułem jest prosto- wpinasz odpowiednią wiązkę i tyle druga opcja to wpinać się w kable.

A i trzeba będzie zaprogramować hak żeby nie meldował błędu żarówki po podpięciu przyczepki

Po pierwsze: Jak poznać że jest moduł rec lub go nie ma? Jeżeli programować hak to rozumiem potrzebna jest osoba z komputerem. A co do wiązki to potrzebuje 7-mio pinową. No i dzięki za namiar zaraz sprawdzę stronkę. Powiedzcie mi jeszcze co to znaczy hak do opla z OPC. Pozdrawiam

Edytowane przez jastra2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nasłuchałem się o popękanych od uderzenia hakach i mam dość. Ale zobaczę na Allegro. Wielkie dzięki.

 

Już gdzieś tu na forum o tym pisałem :spoko: Zgadzam sie ze zdaniem z uzywkami jest loteria mozna trafić na dobry hak, a można i na taki, po którym nie będzie widać uszkodzeń do momentu, aż na drodze stracimy przyczepę. Osobiście w takiej sytuacji wybrałbym nówkę, ale też nie pierwszą z brzegu, jakąś lepszą np.: Westfalia, Thule bo uważam że na czym, ale na haku nie ma co oszczędzać, bo jak jedziesz z rodziną na wakacje odpocząć i ciagniesz przyczepę kempingową to ostatnia rzecz jaką chcesz, żeby zrunowała Ci urlop to rozwalona przyczepa bo poskąpiłeś na haku. Nówki mają gwarancje, co samo w sobie przekonuje mnie chyba najbardziej;p

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności