Skocz do zawartości

Z16XER - wyciek oleju


Gość luki882

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luki882

To mój pierwszy post, zatem witam Szanownych Forumowiczów!

Mam problem z wyciekiem oleju w miejscu pokazanym na poniższych zdjęciach:

2015-04-20%2015.09.08.jpg?dl=1

2015-04-21%2016.54.14.jpg?dl=1

Olej jest na zewnętrznej części plastikowej osłony rozrządu (w środku czysto) oraz na silniku. Na 100% nie cieknie z zaworków solenoidalnych.

Ponieważ koła musiałem niedawno wymienić KZFR, to przy okazji zleciłem także wymianę uszczelniaczy wałków rozrządu i uszczelki pokrywy zaworów. To niestety nie rozwiązało problemu. Wydaje mi się nawet, że wyciek się nasilił. Dodatkowo zaczął pojawiać się olej wzdłuż uszczelki pokrywy zaworów od strony zderzaka.

Jaka może być przyczyna? Czy to niestaranna wymiana bądź uszczelniacze kiepskiej jakości?

Edytowane przez luki882

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość luki882

Dzięki za odpowiedź. A czy da się to teraz zrobić bez zdejmowania kół? Chodzi wyłącznie o koszty tej naprawy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się.

Pokrywa zaworów do góry - jeśli uszczelka jest stara to wymienić, mostek nad wałkami w górę, masa uszczelniająca po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu i po robocie.

Pamiętaj o poprawnym dokręceniu pokrywy zaworów - żeby nie dowalić jak wariat. Ma być 8Nm.

Rozrządu nie trzeba dotykać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luki882

Jakiej masy uszczelniającej użyć? Wiem, że jest jakaś od GM, ale nie mogę odnaleźć numeru katalogowego... Uszczelka zaworów nowa z ASO (przejechała jakieś 500 km), a i tak cieknie. Wymienić na inną czy tą co jest dać z jakimś dodatkowym uszczelnieniem?

 

Edit: Znalazłem masę o oznaczeniu GM 90485251 - nada się?

Edytowane przez luki882

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos,jeszcze nie udało mi się zdjąć mostka bez zdjęcia kół.Tylna osłona zachodzi na mostek.

 

Środek uszczelniający:15 03 170

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Mocowanie to tylko śruby u góry. Nie będę się sprzeczać, ale powinno się dać to zdjąć bezproblemowo.

Bez tytułu.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób postępowania:

 1. Zdjąć tylną osłonę paska ząbkowanego
    Astra-H - Z16XER/Z18XER:
    - zob. procedura „Zdejmowanie tylnej osłony paska ząbkowanego”,      grupa „J”, Instrukcja serwisowa Astra-H.      (nr dokumentu 01401283)
    Zafira-B - Z18XER:
    - zob. procedura „Zdejmowanie tylnej osłony paska ząbkowanego”,      grupa „J”, Instrukcja serwisowa Zafira-B.      (nr dokumentu 01401649)
    Vectra-C/Signum - Z18XER:
    - zob. procedura „Zdejmowanie tylnej osłony paska ząbkowanego”,      grupa „J”, Instrukcja serwisowa Vectra-C/Signum.      (nr dokumentu 01401885)
 2. Wymontować obudowę łożyska wałka rozrządu (rysunek I)

Itd.itd............

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie... zgadza. Tylko że w wypadu demontażu misy w manualu Insignia/Astra 2.0cdti da się to zrobić bez dotykania skrzyni, a w biuletynie jest inaczej... 2 śruby misy są pod dwumasą i da się do nich dostać pomimo blachy.

Ja bym chyba spróbował z tym mostkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos.Jak XER pojawiał się na rynku w 2006 to jako pierwszy w serwisie miałem mostek do zrobienia i uwierz na słowo,nie da się bez rozbiórki rozrządu.

 

Dużo jest takich kwiatków w TiSie. Do gum stabilizatora też w AG każą wózek zwalać,a robiło się jak się robiło.

Edytowane przez BENY72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności