Skocz do zawartości

MERIVA LPG, wpis do dowodu rejestracyjnego


Gość js09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem nowego Opla Meriva z fabrycznym LPG.

Niepokój mój wzbudza wpis w dowodzie rejestracyjnym, który nic nie mówi o dwupaliwowym napędzie samochodu (w polu P.3 jest tylko litera P), pierwszy przegląd wyznaczono za trzy lata.

Pytanie do użytkowników opli w fabrycznym LPG: Co Macie w dowodach rejestracyjnych? Jaki wpis powinien widnieć w polu P3?

Czy z tytułu niekompletnego wpisu grożą jakieś konsekwencje?

Może ktoś już przerabiał procedurę wymiany dowodu rejestracyjnego ze względu na błąd urzędnika?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może ktoś już przerabiał procedurę wymiany dowodu rejestracyjnego ze względu na błąd urzędnika?

Wymienili mi gratis.

 

 

 

Jaki wpis powinien widnieć w polu P3?

Benzyna. Dwupaliwowe z tego co wiem mają wpis tylko hybrydy. W wypadku LPG na stronie z adnotacjami urzędowymi winien widnieć wpis o przystosowaniu do zasilania LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Potwierdzam co mówi ArKos .. szwagier ma podobnie wczoraj sie zgadalismy .. tez nie ma adnotacji o LPG .. nie wiem jak Ci urzednicy to wypisują .. przecież jeszcze nie ma aut na samo LPG .. na razie mamy auta dwupaliwowe .. choć mysle, że to się wkrótce zmieni .. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem w swojej CD, leasing zapomniał dopilnować i efekt jak wyżej, Musiałem w moim przypadku reklamować w leasingu złożyli ponownie i jest stempelek LPG i zmiana terminu przeglądu. Dowodu rejestracyjnego nie wymienili bo po spłacie leasingu i tak się wymieni. Przy LPG musisz mieć przegląd co 12 miesięcy, zbiornik jest na 10 lat. Czy kolega homologował już zbiornik czy dealer to załatwił?! Ja jeździłem nowym autem z nowym zbiornikiem i homologowałem 200zł opłaty dealer oddał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie.

Wczoraj z racji zbliżającego się pierwszego roku użytkowania mojej Merivy udałem się do wydziału komunikacji żeby wyjaśnić sprawę brakującego wpisu o zasilaniu LPG. W efekcie zwrócenia uwagi na niedopatrzenie urzędnika, Pani dokonała wpisu do dowodu rejestracyjnego o motażu instalacji LPG z datą montażu, wcześniejszą o jeden dzień od daty pierwszej rejestracji. Skreśliła też rok (2018) w dacie pierwszego przeglądu i wpisała odręcznie 2016. Oczywiście podpisała się obok i przybiła pieczatkę. Niby wszystko jest teraz ok. Ale mam pewne wątpliwości.

Zwracam się więc ponownie z pytaniem do posiadaczy Opli z fabrycznymi instalacjami LPG.

Panowie jak to jest, było w przypadku Waszych dowodów rejestracyjnych.?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności