Skocz do zawartości

Nie działająca klimatyzacja czyżby sprężarka?


Gość kondi006

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kondi006

Witam. W czasie upałów zauważyłem, że w moim samochodzie Astra II `.7 CDTI (rocznik 2007) przestała działać klimatyzacja. Włączenie przycisku schładzania powietrza nie wpływa na ciepło (a właściwie chłód) wypływającego powietrza.
W tamtym roku naprawiony został alternator i wszystko działało bez zarzutu.
Teraz ta klima przestała działać i mam 2 opinie:
- mechanik, który sprawdzał samochód mówi o słabej sprężarce, która jest do wymiany jeśli chcę klimę
- problem z połączeniem z alternatorem, o którym mówi mój kolega .

Dodatkowo mam pytanie co do słów mechanika. Powiedział on, że sprężarka nie wpływa na nic poza klimą, a ja się na tym kompletnie nie znam. Według niego mogę jeszcze 2-3 lata tak jeździć. Czy ma rację?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz czynnik chłodzący w układzie?

sczytywałeś błedy? są jakieś?

 

bez działającej klimy możesz jeździć ale jeśli to tylko jakiś wyciek, bądź drobna nieszczelność opóźnianie naprawy może sporo kosztować...

przy okazji sprawdź sobie dół skraplacza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondi006

Czynnik był wymieniany rok temu i gość mówił, że od tamtego czasu niewiele go ubyło, więc to raczej nie wyciek.
żadne błędy nie były zczytywane.

Mechanik, wkładając rękę przy przedniej szybie pod maskę, stwierdził, że sprężarka działa bardzo słabo, ale wiatrak kręci (kazał mi załączać i wyłączać klimę). Ja się ciągle zastanawiam, o tym co mi mówi kumpel z tym alternatorem, bo był ostatnio robiony i może mi coś gość spieprzył...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

nie widzę powiązania z alternatorem ..

 

a w ogóle załącza Ci się sprężarka?? Często padają sprzęgła w tych silnikach .. osobiście wymieniałem kilka sztuk. Lepiej zrobić tak jak pisał Kicaj .. bo potem może być tylko gorzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondi006

Załącza się, ale według mechanika działa słabo, choć na takiej to i 2-3 lata mogę jeździć - jego słowa. Co do sprzęgła, to mam też problem z gaszeniem samochodu, bo go tak lekko szarpie. Na ten temat założyłem oddzielnym temat w dziale o silniku.

Generalnie wygląda to tak, że czasem występują stuki przy zmianie biegów, a przy gaszeniu gaśnie tak jakby był na biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić organoleptycznie, w tym przypadku wzrokowo...

 

nie pytam się ile czynnika było rok temu, kiedy był wymieniany, czy też ile wcześniej ubyło - pytam się konretnie czy masz obecnie czynnik chłodzący czy nie? jeśli tak to ile?

 

najpierw piszesz

 

przestała działać klimatyzacja
teraz piszesz

 

działa słabo
. Zdecyduj się proszę jak to jest...

 

jeśli choć trochę chłodzi to czynnik jest, ale być może ubyło go zbyt dużo i za małe ciśnienie w układzie.

 

Mechanik, wkładając rękę przy przedniej szybie pod maskę, stwierdził, że sprężarka działa bardzo słabo, ale wiatrak kręci
po prostu sprawdził czy odpowiednia rurka jest zimna...

 

tak czy siak - pierwsza rzecz w takich sprawach to serwis klimy i sprawdzenie czy jest i ile czynnika, jeśli ubytek to szukanie dziury za pomocą UV, ew. test szczelności (ale ten robi się automatycznie przy odciąganiu/nabijaniu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondi006

Czynnik jest na pewno. Został napełniony, ale mimo wszystko klima nie działa. Czynnika od tamtego roku ubyło bardzo mało według mechanika, więc nieszczelność można odrzucić. Mimo to napełnił układ (ten niewielki brak) i kasę zainkasował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności