Skocz do zawartości

Felgi + opony


Gość Mazur93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zmiany alusków wraz z letnimi oponkami, Co byście mi polecili do mojej Berci? obecnie posiadam 17" BBS z oponami 215/40 firmy Kleber.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi aluminiowe, to tak napradę rzecz gustu - a o gustach się nie dysktuje. Mi się podobają takie minimalistyczne, innym będą się podobać takie z milionem ozdobników i innego rodzaju przyciągaczy wzrosku.

Jeżeli chodzi o opony, to zależy jaki masz budżet na ten cel, bo różnice cenowe są znaczne. Dobrze, że kończy się powoli sezon na zakup opon letnich, oznacza to że w wielu sklepach pojawiają się przeceny, np w Motointegrator. Mają tam teraz takie wypasione Nokian zLine z dosyć oryginalnym bieżnikiem. Fajnie będą się prezentowały na aluskach, poza tym mają jedne z lepszych właściwości jezdnych, są stosunkowo ciche, wzorowo zachowują sie na mokrej nawierzchni nie wpływają na zwiększone zużycie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepne sie pod temat. Jakie powinny byc rozmiarowo felgi na lato z oponami a jakie na zimę? Teraz mam zimowe 14 na lato chciała bym 15 minimum ale tez ważne żeby rozmiar nie oszukiwal licznika....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia pod hakiem zamka prawych drzwi powinna być naklejka z zalecanymi wielkościami kół i opon do nich pasujących.

Coś takiego znalazłem - może Ci się przyda. - http://www.opony.com/opony-do/opel/astra/hatchback/g/1-6-4-100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia lepiej daruj sobie uzywane alusy, chyba, że od znajomego. Lepsza opcja to np. felga strukturalna, czyli stalowa o wyglądzie aluminiowej. Ja akurat jestem przeciwnikiem alusów, bo: są cięższe, droższe, trudniejsze lub niemożliwe do napraw, łatwiejsze do uszkodzenia i atrakcyjniejsze dla złodzieja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia lepiej daruj sobie uzywane alusy, chyba, że od znajomego. Lepsza opcja to np. felga strukturalna, czyli stalowa o wyglądzie aluminiowej. Ja akurat jestem przeciwnikiem alusów, bo: są cięższe, droższe, trudniejsze lub niemożliwe do napraw, łatwiejsze do uszkodzenia i atrakcyjniejsze dla złodzieja.

A wiesz ze tu sie zgodze..... Mialam Golfa 3 na aluskach oryginalnych 20 letnich to slyszalam tylko pip,pip pip wychodze do okna a golf na 4 lewarkach.... Zdazylam a lewarki rozdalam znajomym : SMILE : a te strukturalne...... zapodaj linkiem bo nie trybie jakie to :P prosze : SMILE :

co do napraw prostowanie 120 zl a mlotkiem za free :P

znalazlam i powiem szczeze Orzeszku ze wcale tansze nie sa a ja mam do opla na 4 sruby ciezko dostepne wiekszosc jest na 5 :P

Edytowane przez Natalia712

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam felg do zimówek do mojej Astry i mam w związku z tym pytanie czym w zasadzie się różnią te felgi, oprócz ceny oczywiście ?? : SMILE :

http://allegro.pl/4szt-felga-stalowa-do-opel-astra-j-chev-cruze-i-i5735263508.html

http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/eurawheels-eurasteel-16-9247#18815116

Edytowane przez macko25

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności