Skocz do zawartości

Uchwyt rowerowy - jaki?


Gość G0nz0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za niedługo będę musiał kupić belki i uchwyt na dach.
O ile z belkami problemu nie ma, tyle zastanawiam się nad uchwytem - ważne, aby był wygodny, praktyczny i bezpieczny. Cenowo przeżyję chyba każdy dostępny.
Uchwyt potrzebuję do swojej 18-19kg Kony z QR20 na przedzie.
Zastanawiam się w sumie nad dwoma uchwytami:
Thule Free Ride 532
Thule Pro Ride 591
foto na: http://www.feuvert.pl/e-sklep/uchwyty-rowerowe.html
951 to chyba jedyny uchwyt na rynku do rowerów o sporej wadze z tego co sie orientuje...
Co waszym zdaniem lepsze będzie? Nie woziłem nigdy sprzętu na dachu, więc nie mam pojęcia co w praktyce okazuje się wygodniejsze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli masz hak, to wybrałbym raczej platformę do przewozu rowerów z tyłu pojazdu. Po 1 załadunek na dach jest trudniejszy - zwłaszcza tak ciężkiego sprzętu. Po 2 obecność roweru na dachu powoduje wiele ograniczeń podczas jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hak, to wybrałbym raczej platformę do przewozu rowerów z tyłu pojazdu. Po 1 załadunek na dach jest trudniejszy - zwłaszcza tak ciężkiego sprzętu. Po 2 obecność roweru na dachu powoduje wiele ograniczeń podczas jazdy.

 

Moge prosic o jakiegos linka z propozycja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie coś takiego:

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-platforma-3-rowery-amos-i5507372116.html

 

Sprawdza sie super - ma bardzo pewne umocowanie. Jest też wersja na 4 rowery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdza sie super

45 +16 to daje 61 kilogramów - warto przed zakuoem sprawdzić "nośność" haka..

A po drugie takie bagazniki z punktu widzenia prawa są raczej nielegalne.. Nie dośc, że zasłaniają tablicę rejestracyjną to jeszcze mają na sobie miejsce na trzecią tablicę ktorej WK nie daje.. Ja rozumiem wygode z takimsprzetem ale upierdliwy policmajster może zabrać nawet DR..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie weszły nowe przepisy, które umożliwią uzyskanie dodatkowej tablicy rejestracyjnej - oczywiście za opłatą. Ja cały czas jeżdżę na kopii tablicy zrobionej domowym sposobem - czyli skserowanej i zalaminowanej. Żaden policjant jak do tej pory nie mial z tym problemu. Odnośnie nośności haka, to spokojnie standardowy wystarczy. Nie pamiętam w tej chwili jaką obciążalność ma mój hak w osi "Y" ale będzie to coś około 75 kg. W każdym razie pamiętam, że jak sprawdzałem, to okazało sie, że mieszczę się z zapasem.

 

http://superauto24.se.pl/porady/bedzie-trzecia-tablica-rejestracyjna-na-bagaznik-rowerowy_595205.html

Edytowane przez Obywatel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Nie weszły te przepisy!

 

Są na etapie przygotowawczym, nie wiadomo jakie warunki będzie trzeba spełnić aby bagażnik był legalny.... Pewnie właśnie trwa, wewnętrzny przetarg na łapówkę od producenta..... Bo koszt tablicy jest znany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagaznik na hak jest ok .. swietnie sie z tym jedzie .. praktycznie nie czujesz, że masz cos z tyłu .. w przeciwieństwie z bagaznikiem dachowym (duży szum podczas jazdy w duzymi predkościami, na wyższych samochodach, problem z załadowaniem rowerów, poza tym trzeba patrzec na uchwyty .. aby rower, który ma owalna ramę miał dobrze dobrany uchwyt, bo inaczej może sie odczepić).

ale i z bagażnikiem na hak są też inne problemy .. trzeba kupić odpowiednio drogą opcję aby owtorzyc klape bagaznika z załadowanymi rowerami, bo inaczej nie wyobrazam sobie za każdym razem sciągać roweru aby otworzyc klapę. Teraz czy ten sposób jest łatwiejszy .. tym zakup droższy. Poza tym problem z tablicą rejestracyjną .. ja akurat jadąc przez Niemcy, przełożyłem tablicę na platformę .. na szczęscie nikt mnie nie zatrzymał. W Polasce też rozumią ten problem, więc myślę, że to nie bedzie źle z policją. Ale jest jeszczze jeden problem .. o którym nikt nie wie i nikt nie chce sie tym zająć .. otóż jak podłacze platformę do haka i wtyczki nie mam światła przeciwmgielnego!!!!!! (tak jest w moim aucie Meriva B z 2010r). Okazuje sie, że jak podłaczysz wtyczkę, to samochód wyłącza swiatło przeciwmgielne w aucie, a włacza światło przeciwmgielne w wtyczce haka. Ale aby ono swieciło, to najpierw trzeba to światło mieć na platformie .. a wierzcie mi nawet niewiele platform Thule ma to swiatło w swoim zestawie. I tu sie rodzi problem .. bo za brak przeciwmgielnego mozesz dostać mandat no i w mgle jest niebezpiecznie. Na szczęscie niewielu policjantów sprawdza to swiatło.

Napiszcie czy macie podobnie jak ja w swoich platformach i autach. Może opel wymyslił coś co nie do końca działa i spełnia normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku zakupiłam taki uchwycik na rowerki Inter Pack Trio

Przyznam iż jeździ się z nim wyjątkowo dobrze. Zresztą nie ukrywajmy iż ma dach roweru bym nie dała rady wrzucić.. Zresztą chyba nie jeden facet miał by z tym problem w Sintrze.

post-20075-1436906263,8733_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Nie weszły te przepisy!

 

Olaola1, po co te nerwy? Jeśli jeszcze nie weszły, to pewnie wkrótce wejdą. Na tym etapie, w przededniu wejścia przepisów policjanci raczej nie będą w tej materii restrykcyjni bo znają i rozumieją problem. To nie jest sytuacja, w której ktoś w złej wierze łamie przepis, a raczej przypadek, w którym przepisy nie nadążają za rzeczywistością. Zresztą, ja nigdy nie bylem zbytnim legalistą, stąd być może mój luźny stosunek do tej kwestii.

 

Odnośnie spostrzeżenia ze światłem przeciwmgłowym, to z ciekawości sprawdzę przy najbliższej okazji jak to jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności