Skocz do zawartości

Uchwyt rowerowy - jaki?


Gość G0nz0

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nerwy? Żadnych nerwów... Nerwy by były jak by ktoś jednak uwierzyłw to co napisałeś i spotkał mało wyrozumiałego policjanta.

Dopóki przepisu nie ma, taki uchwyt jest nie legalny... A czy go używamy świadomie to już inna kwestia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak się zastanawiam, ciekawe jak by się na ten temat wypowiedziała drogówka, gdyby tablicę z tyłu samochodu na czas transportu rowerów przełożyć na platformę? Czy to by zostało uznane za całkowicie legalne? Pozostaje czekanie na wejście przepisu a póki co unikanie upierdliwych policjantów ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogówka już dawno się wypowiedziała.... Sama uważnie śledzę ten temat.

Auto ma mieć 2 tablice a bagażnik nie jest traktowany jako integralna część samochodu.... Przełożenie to mandat za brak tablic... Chyba 100 zł, ale nie jestem pewna.

Taki sam mandat jest za zakrywanie tablic.... uchwytem rowerowym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę od dwóch lat na czyms takim Thule EuroWay G2 923. Bardzo fajny, bardzo poręczny, łatwy w montażu ..po złożeniu mieści sie na płasko w gabazniku Merivy B .. niestety nie tani .. ale uwazam, że jak ktos sporo go używa to warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie weszły nowe przepisy

 

 

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Nie weszły te przepisy!

Jestem za !!! Nie wprowadzamy zamętu bo wystarczy ten co jest !! Takie "nowinki" staramy sie podeprzeć prawem czyli zacytowaniem artykułu..

Z uwagi na swoje zajęcie sledzę przepisy i jak narazie nie ma !!

Olaola1 ma rację, drogówka się wypowiadała i jest to w świetle obowiązujących (bo słusznie ktos zauważył, że po prostu nie nadążają) przepisów nielegalny przewóz rowerów.. To, że nie karają to tylko przymykanie oka bo szkodliwośc tego "wykroczenia" ma znikoma "wartość"..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość telesfor66

Witam, mam bagażnik na hak krajowej produkcji i spisuje się dobrze. Szkoda tylko, że prawo nie nadąża i służbisty policjant może zepsuć urlop. Tablicę można zamówić z bagażnikiem albo w necie ale ... . Jest ryzyko, jest zabawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tablicę można zamówić

.. w wydziale komunikacji.

Zgłasza sie kradzież/zgubienie i dorabiaja ci duplikat.. Masz trzy egzemplarze chociaż nie do końca legalnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja już sobie wyrobiłem trzecią tablicę, ale niestety dostrzegam wady tego rozwiązania. Przy każdej zmianie auta trzeba będzie dopłacać za kolejną trzecią tablicę. Bagażniki rowerowe powinny być rejestrowane tak jak przyczepki - czyli powinny posiadać własną tablicę rejestracyjną. Nie rozumiem co stało na przeszkodzie takiego rozwiązania prawnego.

 

Dodatkowo do mojego dowodu rejestracyjnego została wpisana mało rozgarnięta adnotacja pt. "bagażnik". Teraz jeszcze przy sprzedaży auta kupujący będzie się ode mnie domagał wydania bagażnika "bo przecież jest napisane w dowodzie".

 

Kolejny bubel prawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności