Skocz do zawartości

Problem z przepustnicą Opel Corsa D , silnik 1.0


Gość Lechosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lechosia

Proszę o pomoc,

Na początku lipca kupiłam Corsę D 2006 rocznik, silnik 1.0, 60 KM.

Wiadomo, jak to po kupnie, zaczęły wychodzić różne usterki.

Byłam u mechanika i diagnostyka pokazała, że PRZEPUSTNICA otwiera się na 13% a powinna się otwierać tylko na 3%... Przepustnica sama w sobie jest czysta i wygląda, że wszystko z nią w porządku. W dodatku silnik trzyma obroty 1000, a powinien mieć ich ok. 700 .

 

Część mechaników twierdzi, że Przepustnicę powinno się zaadoptować, bo może być nie zaadaptowana, natomiast inni twierdzą, że w tych oplach przepustnicy się nie adaptuje.

Jest to przepustnica BOSH nr. 0 280 750 133 , (087).

 

Moje pytanie brzmi : Czy problem rzeczywiście tkwi w adaptacji przepustnicy? I czy przepustnicę w moim oplu należy zaadoptować?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi,

Ewelina ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Część mechaników twierdzi, że Przepustnicę powinno się zaadoptować, bo może być nie zaadaptowana, natomiast inni twierdzą, że w tych oplach przepustnicy się nie adaptuje. Jest to przepustnica BOSH nr. 0 280 750 133 , (087).
no to jezeli jakiś chce adaptować .. to niech to zrobi i zobaczysz co bedzie się działo .. a jezeli zaadoptuje i nie pomoże .. to niech szuka dalej.

Pewnie gdyby warość na przepustnicy była 3% to wtedy i obroty były 700 rpm, a jezeli jest 13% to i obroty są wieksze.

Ale nie znam odpowiedzi na Twoje pytania .. w 1.4 XER i 1.4 Turbo sie nie adaptuje przepustnicy. Wymieniłem na nową i działa poprawnie. jak jest w 1.0 .. niestety nie wiem, proponuje podjechac do ASO i zapytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej problematyczny silnik benzynowy w CD. Jak nie w ASO to może spróbuj tu popytać ul.Domańskiego 7

 

Może Kolega ArKos się wypowie czy robi się adaptację czy nie?

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

silnik 1.0 Z10XE u mnie robi się adaptacje, po odłaczeniu aku. pedał gazu nie reagowal, wyskoczył błąd:

 

P1523 - Uklad elektronicznego sterowania przepustnica, wadliwe dzialanie
(01) - Obecny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w tym silniku robi się adaptację przepustnicy.Można też techem ustawić wymaganą prędkość obrotów biegu jałowego.

W teście też można zmieniać kąt wychylenia przepustnicy.

Na jałowym powinna być wychylona o jakieś 5-8% stopni o ile dobrze pamiętam :)

Edytowane przez drahe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności