Skocz do zawartości

Brak reakcji na gaz zaraz po odpaleniu .


Gość veru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z VIVARO 1,9 DTI z 2005r. , czasami po odpaleniu nie raguje na wciskanie pedału gazu , jeśli zgaszę i odpalę ponownie czasami pomaga i normalnie zaczyna reagować , czasami nie pomaga i trzeba zrobić tą czynośc kilka razy , jeszcze zauważyłem jak poczekam kilka minut z odpalonym silnikiem , zaczyna reagować normalnie . Gdzieś wyczytałem że to może być wina przepływomierza , wymieniłem na nowy usterka dalej istniej , dodam przepływomierz kupiony nowy nie jakiś używany , byłem w ASO nie mieli za bardzo pojęcia , najpierw mówili że może jakiś błąd komunikacji , później wymienili mi soft na ajkiś nowy , nie wiem ale nic nie pomogło , teraz podejrzewają coś z układem wtryskowym ... nie chcę żeby ktoś robił to metodą prób i błędów . może ktoś z was miał podobny przypadek i wie gdzie szukać przyczyny ? . Na komputerze nie pokazuje żadnych błędów , jak pytałem w ASO czy ma jakieś błędy to mi tak niepewnie odpowiedział że chyba był błąd U 2108 ale nie jestem pewien czy napewno dobrze mu się wydawało ....

Jeśli ktoś może pomóc to bardzo proszę .

Dodam jeszcze że usterka raz występuje raz po odpaleniu działa wszystko normalnie... zauważyłem tylko że po dłuższej jeździe jakby inaczej trochę zapalał i wtedy występuje ten problem , rano jak zimny nie występuje raczej ten objaw .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie zabardzo mam jak to zrobić , nie mam opcoma a jak jestem w serwisie to zazwyczaj jak na złość jest ok ... musiałbym z nim jechać i akurat ten moment złapać co nie reaguje . Nie miał ktoś może podobnego przypadku ? żebym wiedział czym się zająć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jakiej pomocy oczekujesz? przyczyn moze byc duzo, od oringu na filtrze po pompe wtryskowa dlatego jest sprzet diagnostyczny by nie wymieniac drogich czesci w ciemno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję pomocy takiej ,że może ktroś miał podobny przypadek i znalazł rozwiązanie i w tym temacie będzie mi mógł pomóc , podpowiedzieć co u niego pomogło .

Myślałem że jak postawie w ASO to dojdą do tego przecież mają sprzęt diagnostyczny , a tu zaczynała się dziwna gadka może soft - nie pomoglo , może od czyjnika stopu bo podobno też był uszkodzony - wymiana nie pomogło , i poźniej gadka typu może układ wtryskowy .... Spodziewałem się że coś poradzą a nie typu może to ja sam też wiem że może ... wyczytałem gdzieś że jakiś kabel się przeciera od pedału gazu ale nie wiem do czego on jest podpięty i jak go sprawdzić .


A co do oringu na filtrze wymianiałem i razem z filtrem , nie pomogło .


A jesze pytanie iel kosztuje taki sprzeęt diagnostyczny OP-COM ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co lepiej będzie znalazłem na takim serwisie taki skaner OBD II ale nie wiem czy to nie jest trochę jakieś dziadostwo , wygląda trochę Chińsko .... i nie wiem czy to wogóle działa . Myślałem może o programie do laptopa który można gdzieś zakupić i dokupić kabel diagnostyczny USB ? A tak wogóle to dziękuję za pomoc i zainteresowanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności