Skocz do zawartości

Corsa b Nie odpala na zimnym bez dodania gazu + duże spalanie


Gość Adasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam stały problem, samochód nie ma mocy,dużo pali.
Po zresetowaniu komputera samochód chodzi jak burza do pewnego czasu, po przeciąganiu biegu 1,2 są dziwne delikatne strzały z wydechu albo po odpuszczeniu gazu na wyższym biegu.
Samochód również dziwnie odpala na zimnym silniku bez otworzenia przepustnicy (dodania gazu) nie ma możliwości żeby odpalił, jak odpali to traci obroty i gaśnie.
Mam jeden błąd w komputerze " Zakłócenia spalania stukowego" Nie wiem od czego to może być. błąd dało się skasować po czym wyskoczył ponownie.
Parę osób mówi że tutaj trzeba szukać przyczyny kąta wyprzedzenia zapłonu czy nie jest przestawiony ?
Wymieniłem następujące rzeczy i samochód bez zmian icon_sad.gif
- świece
- przewody
- Oczyściłem silniczek krokowy
- Zawór EGR
- sprawdzałem czujnik położenia przepustnicy
Jeszcze przychodzi mi do głowy czujnik temperatury ? podpowie mi ktoś co to może być ? gdzie tego szukać ?

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiem gdzie jest ten czujnik ale co to może być, czy to wina czujnika ? wczoraj na rozgrzanym silniku przy gazowałem to strzelał/pufał z wydechu, tam samo na przeciąganiu biegach tak robi

dodaje filmik tutaj :arrow:

Strzały są też czasem delikatne w kolektor pod silnikiem w czasie ruszania.

A z rana na zimnym nie odpala bez dodania gazu, zakręci rzuca obrotami i gaśnie.

 

tutaj wstawiam filmik żeby pokazać ile wtryskuje benzyny nie wiem czy to nie jest za duża dawka paliwa ? ale też zdaje mi się że za dużo tego, leci jak z kranu.

:arrow:


Dodam jeszcze jak jade np autostrada/ekspresowka 100km/h puszcze gaz i dodam ponownie to tez jedt strzal z wydechu. Mozna grac jak na bebnach piszczac i dodawać gaz w rytmie trochę śmieszne ale denerwujące. Z moich obliczen 5litrow na 50km wychodzi ze litr benzyny na 10km. Jest tutaj ktoś co mial taki problem i udalo sie go usunąć. HELP MEE ; (
Nie ma tutaj takiej osoby ktora by mi pomogła??

 

zauważyłem również że na zimnym silniku jak dodaje gazu coś się przelewa pod deska rozdzielcza (woda,benzyna) sprawdz sam :arrow:

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. udało mi się rozwiązać mój problem a m.in to Ojca koledze szef w warsztacie samochodowym:

 

* Samochód słabo odpalał na zimnym bo była pompa paliwa na wykończeniu po wymianie samochód odpala jak nowo narodzony

*Samochód nie miał mocy ponieważ koło wału latało i przestawił się zapłon. po naprawie samochód chodzi jak burza teraz zostało sprawdzić spalanie, oby było mniejsze mniejsze niż wcześniej.

 

Daje wszystkim posiadaczom Corsy dobra rade obojętnie z jakim silnikiem! Jak samochód dużo wam pali nie ma mocy się zebrać nie słuchajcie się głupiego gadania że to przez przewody. Sprawdzić świece czy ładnie są opalone i szczelność przewodów, jak wszystko będzie szczelne to nic innego nie szukajcie jak sprawdzenie paska/łańcucha rozrządu czy się nie przestawił lub na wale. Tyle w temacie. Piątka wszystkim! Post można zamknąć!

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności