Skocz do zawartości

Sterownik centralnego zamka Sintra


Gość _EasyNick_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _EasyNick_

Witam

Zakładam temat ponieważ nie znam się na elektryce a chciałbym założyć sterowanie centralnego zamka z pilota.

 

Wiem ze dla kogoś kto ma podstawowe pojęcie o elektryce jest to banalne i pomyśli chłopie to jest proste zrób sobie sam, ale jeszcze nigdy tego nie robiłem więc pytam :gwizd: .

Koszt jest niski około 40-60 zł a podgrzewanie kluczyka czy wieczne psikanie odmrażacza do zamka zimą jakoś mnie nie pociąga :P

 

Pytanie do użytkowników: Może ktoś już zakładał, lub chce założyć i ma pojęcie jak to zrobić podzielił by się swoim doświadczeniem.

 

Interesuje mnie najprostszy sterownik który tylko otwiera i zamyka bez zbędnych bajerów.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość krzychu0483
A przyjedziesz do Łodzi?

:gwizd:

To założymy gratis :-D

I piwo damy

I kiełbaskę z grilla

I spać położymy :-D

 

Nic więcej mi nie zostało, jak tylko w 100% potwierdzić i dodać, że przy okazji zajebistych ludzi się poznaję ;)

Edytowane przez krzychu0483

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość _EasyNick_

Sterownik założony :jupi:

Nawet dla człowieka który nie zna się na elektryce samochodowej a ma miernik, okazało się to banalnie proste.

 

Kupiłem takie coś

 

SuN8fQKl.jpg

 

Podłączyłem do siłownika w drzwiach kierowcy i po problemie.

Pozdrawiam.

post-188-0-63927200-1447290611_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _EasyNick_

50 zł. :super: Miałem możliwość kupienia ori centralki z pilotem. ale z pilota wyleciał po otwarciu jakiś element elektroniczny.

Suma naprawy i kupna przekroczyła by na pewno te kwotę więc po co .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tez zakładam centralny dostałem sie do centralki pod schowkiem moze ktos zna kolory kabli w które musze sie wciac przy centralce


juz podłaczone

Edytowane przez tdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość _EasyNick_

To schemat według którego podłączyłem.

LkRcB6il.jpg

 

Sterownik:

 

t9foYoMl.jpg

 

-pomarańczowe aut

-dwa żółte do +

-biały i biało czarny impuls do siłownika

Po lewej

-czarny czerwony wiadomo

-brązowe do kierunków, pod kierownicą w wiązce idą dwa niebieskie za nie odpowiadające (upewnij się miernikiem)

 

Sterownik musi być na zworce 0,5 sek.

 

Podłączenie do siłownika:

qSkmbgll.jpg

 

W tej wiązce idą dwa kable czarne i dwa biało czarne . Jedna parka odpowiada za sterowanie siłownikiem (czrny i biało czrny)

Przy zamykaniu auta od środka przełącznikiem będzie pojawiał się impuls i też miernik i musisz obczaić który za co odpowiada.

Ot cała filozofia.

Pokazałem na ile pozwala mi moja wiedza (nigdy nic nie robiłem przy elektryce :lol: ) więc nie przyjmuję żadnej krytyki.

Pozdro

post-188-0-65033700-1447290533_thumb.jpg

post-188-0-90639600-1447290555_thumb.jpg

post-188-0-98432500-1447290572_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _EasyNick_

Próbuj pod awaryjne zobacz na ktorym kablu w wlaczniku pojawia się plus, jesli masz centralke podłączona na sterowanie plusem oczywiście ,ale nie wiem czy nie będzie problemu przy zamykaniu samochodu na awaryjnych. Muszą się wypowiedzieć fachowcy. Do kabli od migaczy tylko przez diody.

Edytowane przez _EasyNick_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności