Skocz do zawartości

Meriva 1.7 Cdti gaśnie podczas jazdy


Gość mariush87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush87

Witam,

Przed oddaniem do mechanika samochodu zdarzyło się kilka razy, że podczas wysokich temperatur samochód jadąc na niskim biegu(np w korku) potrafił zgasnąć. Po zgaśnięciu miałem problemy z odpaleniem i często musiałem długo trzymać go na rozruszniku. Nie działał mi wskaźnik temperatury dlatego też podjechałem do mechanika i wymieniłem :arrow: czujnik, olej, płyn chłodniczy, wszystkie filtry oraz sprzęgiełko klimatyzacji (klimatyzacja przestała działać).

Już od mechanika nie mogłem wyjechać, bo samochód nie reagował zupełnie na pedał gazu. Po kilku minutach, jak silnik pochodził, pedał gazu od tak zaczął działać. Mechanik podłączył samochód pod komputer, nie było żadnych błędów. Podczas drogi powrotnej samochód znów zgasł mi 2 razy. Pedał gazu działa normalnie. Temperatury są teraz wysokie około 33 stopni. Może ktoś z was miał podobny problem lub może doradzić gdzie leży przyczyna gaśnięcia silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Mechanik podłączył samochód pod komputer, nie było żadnych błędów. Podczas drogi powrotnej samochód znów zgasł mi 2 razy. Pedał gazu działa normalnie. Temperatury są teraz wysokie około 33 stopni. Może ktoś z was miał podobny problem lub może doradzić gdzie leży przyczyna gaśnięcia silnika?

Nie wiem jaki masz dokładnie silnik .. bo oznaczenia 17tdci nie ma w oznaczeniach Opla .. ale stawiam, że na 99% jest to zawór SCV czyli zawór sterowania na pompie wysokiego cisnienia. Prawdopodobnie się zacina, bo jakiś paproch go blokuje .. jezeli nie znasz nikogo, kto umie to wyczyścić (trzeba rozebrać zawór, ale z głową .. to lepiej wymienić. W dalszej kolejności problemem może być sama pompa .. ale miejmy nadzieję, że to tylko zawór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda kolejny model jest bardziej narażony na to .. ale to system denso .. objawy często się powtarzają .. dojedziesz na stację i np. już z niej nie wyjedziesz .. jeżeli się na tym trochę znasz możesz zdjąć i sprawdzić czy dział poprawnie. Naciskając go od czoła i sprawdzając, czy powraca i czy nie ma żadnego oporu i zacięcia w tym ruchu. Pamiętaj, że po wymianie na nowo trzeba przeprowadzić nauke pompy .. potrzebny opcom lub tech2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść żel który jest w kostkach sterownika.Po upływie kilku lat i temperatur zaczyna spływać po pinach i tworzy izolację.Jak mniemam w chłodniejszych okresach nie było problemów....

 

Wiązki poprawiono od 2005roku.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BENY72, no to już coś konkretnego. A czy mógłbyś poinstruować mnie w którym miejscu jest ta kostka sterownika ? Myślisz, że sytuacja, w której samochód rano odpala bez problemu (stoi na parkingu podziemnym gdzie jest dość chłodno) a po przejażdżkach w upale lub staniu na słońcu zaczyna świrować może być tym spowodowana?

Edytowane przez mariush87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@BENY72, no to już coś konkretnego. A czy mógłbyś poinstruować mnie w którym miejscu jest ta kostka sterownika ? Myślisz, że sytuacja, w której samochód rano odpala bez problemu (stoi na parkingu podziemnym gdzie jest dość chłodno) a po przejażdżkach w upale lub staniu na słońcu zaczyna świrować może być tym spowodowana?
a zrobiłeś to o czym pisałem wcześniej .. ?? czy stwierdziłeś, ze jak nie umiesz to nie robisz ..?

a jak teraz zachowuje się auto .. bo temperatury spadły .. auto pali normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności