Skocz do zawartości

skrzynia połautomatyczna tecshift


Gość kewlys34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc mam problem z połautomatem tecshift w moim vivaro a mianowicie auto ruszalo z 1 biegu szarpiac ale pewnego dnia dojezdzajac do skrzyzowania zredukowało sie do 1 biegu nacisnolem na hamulec ale auto zaczeło szarpac jak by byl jeszcze na biegu tzn ze nacisniecie pedlu hamulca nie zredukowalo na N i staneło na dobre czyli lampka skrzyni sie swieci i nie mozna nic właczyc wspomne jeszcze motor pali i skrzynia nie jest zablokowana. mechanik wymienil mi sprzeglo oczywiscie orginal ale przy probie adaptacji wyrzuca i rzekomo pokazuje blad siłownika ktory odpowiedzialny jest za wciskanie sprzegła czy ktos mial podobna sytuacji i czy mozliwe ze to jest dobra diagnoza.
dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czyli nie wysprzegla po wymianie sprzegla?

wysprzeglik wymieniany?

w jaki sposob odpowietrzany

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim vivaro wymieniłem sprzęgło ok 2 tys. temu. Wysprzęglik został bo był wymieniany ok 15 tys. na wzmocniony. Objawy podobne jak kolega wyżej, jechałem i zaczął szarpać, zatrzymałem się, zgasiłem i zaraz odpaliłem. Skrzynia pokazywała 3 bieg, udało się wybić na luz N. Ale już nie da się wbić żadnego biegu. Występują błędy df0188 oraz df076.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra83

czyli nie wysprzegla po wymianie sprzegla?

wysprzeglik wymieniany?

w jaki sposob odpowietrzany

Hej,

Widze,ze Ty tez jestes na Wyspach i, ze tez masz vivaro. Czy jestes moze mechanikiem albo specjalista do skrzyn polautomatycznych? Pytam, bo szukam mechanika, ktory doradzilby nam co dokladnie skopalo sie w naszym i ile kosztowalaby naprawa.

Van zepsul sie po weekendzie bez jazdy. Maz probowal go odpalic aby pojechac do pracy jak zwykle w poniedzialek rano i nie mogl zmienic biegu. Biegi chodza normalnie jak jest tylko na zasilaniu a jak wlaczy silnik to juz kontrolka zbledem sie pojawia. Jakis mechanik przyjechal i odczytal kod P0928, powiedzial,ze to solenoid i narazie nie oddzwonil aby powiedziec czy sie podejmie naprawy. Domyslam sie,ze nie bo nie ma pojecia o takiej skrzyni:/ Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek informacje.

Pozdrawiam,

Ola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zawsze, potencjometr polozenia silownika sprzegla, elektrozawor sterujacy silownikiem sprzegla, wysprzeglik lub poprostu utrata kontaktu na kostkach a na wyspach pada od 3 tygodni wiec raczej kostki do przejzenia jesli plyn w zbiorniczku w przedniej czesci robota wciaz jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego elementy , które opisałeś można reanimować czy zostaje zakup nowych? Pamiętasz, który elektrozawór odpowiada za sterowanie sprzęgłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaworze mozesz jedynie zmienic oringi jesli padly, polozony jest z tylu na gorze od strony silnika

wysprzeglik to chyba oczywiste ze tylko wymiana i niema czegos takiego jak wzmocniony bo gumy nieda sie wzmocnic a mi luka starcza na okolo rok

potencjometr tylko wymiana i nie tania, mozna kombinowac z potencjometrami magnetti marelli z przepustnic peugeota, osobiscie nie wglebialem sie w ten temat ale jesli mi juz padnie jakis to napewno pokombinuje bo do puga to okolice 200zl a do vivaro trafica chyba ponad 700 a to troche duzo za proste urzadzenie wielkosci pudelka zapalek

moze lepiej napisz czy sucho pod skrzynia i czy cos jest w zbiorniczku plynu sprzegla w przedniej czesci robota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod skrzynia jest sucho, przedni zbiorniczek jest pełny, natomiast ten z tyłu jest do połowy . Jaki jest w tym tylnym zbiorniczku płyn? Oringi da się zamówić oryginalne czy trzeba dobierać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności