Skocz do zawartości

Kontrolka oleju zaświeca się mimo prawidłowego poziomu oleju


Gość Areks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od 2 m-cy mam problem z oplem corsa. Zaczęło się od usterki układu chłodniczego. Wymieniono pompę wody i płyn chłodniczy. Po odebraniu samochodu od mechanika po kilku kilometrach zapaliła się kontrolka silnika. Wymieniono świece. Samochód zaczął kopcić " na biało". Okazało się, że jest nieszczelność i płyn chłodniczy cieknie gdzieś przy silniku do miski olejowej. Nieświadoma jazda z tą usterką spowodowała, że musiałem wymienić cały rozrząd, uszczelkę pod głowicą, cewkę zapłonu. Możecie sobie wyobrazić tylko jakie koszty już poniosłem z tytułu napraw (mimo, że po znajomości). Dziś zapaliła się kontrolka oleju na kokpicie, mimo, że poziom oleju sprawdzany bagnetem jest prawidłowy. Czytałem na różnych forach,że może być kilka przyczyn- niskie ciśnienie oleju lub zepsuty czujnik oleju. Jesli to coś innego to prosze o pomoc.

Dodatkowo prosze o informację czy jest zasadnośćreklamacji, że wcześniej zrobione naprawy są konsekwencją obecnej usterki? Czy to może nie jest kwestia mechanika?

 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny ponieważnie wiem co robić z tym autem, a jestem przed weselem i wiadomo jakie koszty jeszcze mnie czekają :rip:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co było powodem wymiany pompy wody?

Dalej co się stało że wymieniłaś rozrząd i robiłaś remont?

A po trzecie ile mineło od remontu do zapalenia się kontrolki?

No i czemu wymieniałaś cewkę bo jakoś mi ona nie pasuje w tej układance.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie :)

 

1) Mój mechanik stwierdził, że jest kłopot z układem chłodzenia. Samochód został dobrze przygotowany do sprzedaży i węzyk doprowadzający chłodzenie został chamsko przyklejony silikonem, a nie wymiony wraz z całym elementem.

2) Rozrząd i uszczelka pod głowicą jest konsekwencją pierwszej usterki (przynajmniej tak twierdzi mój mechanik)

3) Samochód został podpięty pod komputer- okazało się,że samochód nie ma mocy, komputer wskazywał, że poprawnie działa tylko jeden cylinder. Sugerowano wymianę świec zapłonowych i cewki zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei bardzo kumam czego od oczekujesz

poziom oleju to jedno

a cisnienie to drugie

jedno i drugie da sie sprawdzic

co sie moglo stac ??

to pytanie do wrozki

szczegolnie po tym co silnik przeszedl

jesli cisnienia nie trzyma to silnik moze jest zle naprawiony

jesli trzyma , a zapala sie kontrolka, to czujnik padl

i nic nie ma wspolnego z naprawami wczesniej

chyba ze mechanik ''zdolny inaczej''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Olaola1 ,

po przejechaniu kilku kilometrów zapala się czerwona kontrolka oleju ;( Dziś niestety to samo, zastanawiam się jak duży wpływ na ten stan rzeczy mają obecne upały (że gorąco, żeolej rzadki etc)

 

@ Gawlak

 

jesli cisnienia nie trzyma to silnik moze jest zle naprawiony jesli trzyma , a zapala sie kontrolka, to czujnik padl i nic nie ma wspolnego z naprawami wczesniej

 

Co radzisz wobec tego? Nowy czujnik to groszowe sprawy, a co z ciśnieniem? Dziś mój mechanik mówił, że to teżmoże być pompa oleju i teraz już sam nie wiem czy leci mnie w pręta czy jest uczciwy i to ja mam po prostu pecha...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz kompresje u innego machanika. Nie u tego co naprawiał. To powie ci czy silnik został dobrze zrobiony.

Jeśli kompresja będzie ok wymień czujnik.

Ciśnienie na pompie olejowej też można sprawdzić.

Twój mechanik, mam wrażenie, wiecej sugeruje niż robi... Albo wie za dużo i nie odkrywa podbrzusza.

 

Co do temperatury to w silniku panuje wyższa niż na zewnątrz więc sam sobie odpowiedz czy pogoda ma znaczenie.

 

 

 

A może masz po prostu za mało oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A olej u kolegi w porządku? U mnie świeciła po nagrzaniu silnika na wolnych obrotach winowajcą był dawno nie zmieniany olej było to zara po kupnie auta:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności