Skocz do zawartości

1.9 CDTi nie inicjuje wypalania DPF


Gość carolbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że było już dosyć sporo tematów na temat DPF jednak nie znalazłem odpowiedzi. Zacznę od tego, że zakupiłem sobie moduł nighthuntera żeby nie przerwać procesu wypalania, bo czasami można nie zauważyć :)

 

Ostatniemu wypalaniu towarzyszyła kontrolka z kluczykiem ale około 40km autostradą i się wypalił. Przejechałem 800km i wypalania nie było i dzisiaj znów się pojawiło auto z kluczem :/ Codziennie do pracy jeżdżę 25km i warunki do wypalania w miarę są... Większość trasy około 90-100km/h.

 

Dzisiaj wyjechałem przegonić trochę na autostradzie i nie było wypalania jednak kontrolka zgasła i znów jest ok. Wydaje mi się, że coś jest walnięte, bo przy iluś tam % powinno się wypalać nawet jeśli nie ma do tego odpowiednich warunków.

 

Raz też miałem tak że jechałem autostradą 1000km i po jakiś 700 kontrolka z kluczykiem i 300km było tak, że kontrolka gasła i się zaświecała a wypalanie zaczęło się na drugi dzień w mieście :o

 

Co może być nie tak bo już nie mam na to nerwów :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przewody wyglądają w porządku. W poniedziałek podepnę pod komputer i sprawdze jaki to błąd dokładnie. Tylko co do czujnika... Czytałem, że pod spodem są dwa czujniki, jeden przed i jeden za DPF. Jednak u siebie znalazłem tylko ten wkręcany w DPF (to chyba od temperatury). No i drugi jest pod maską do którego idą te przewody co sprawdzałem.... Jak to w końcu jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signum 1.9CDTi po lifcie 2006 rok. No do DPF wchodzą dwa przewody od czujnika z pod komory silnika to wiem. Ale wyczytałem gdzieś że pod autem przy samym DPF jakiś czujnik jeszcze powinien być oprócz tego od temperatury i go nie widzę. Pojechałem na autostradę i się udało wypalić tego DPFa... Akurat do kolejnego wypalania powinien mi przyjść opcom więc jak znów będzie problem to będę mógł wszystko posprawdzać :) Prawdopodobnie odnowie niedługo temat jeśli by było znów coś nie tak :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to nie ma za dpf żadnego czujnika temperatury. Czujniki nasycenia (a dokładnie ciśnienia) są w komorze silnika, a przewody biegną od dpfu do samej komory. Lubią często na elastycznych kolankach pękać.
za silnikiem jest jeszcze czujnik O2 (niektórzy próbują nazywać go sondą) ale to nie od wypalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o czujnik temperatury spalin. Przynajmniej tak wyczytałem, że od tego jest ;)

Nie ma co zaśmiecać tematu. W razie czego odnowie gdy będzie problem z kolejnym wypalaniem. Przewody jak pisałem sprawdziłem i wyglądają ok :)

 

70dc3ab48d353429.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam nie wiem czy mam z dpf problem czy nie auto kupiłem około 2 miesiące temu 2004r 1.9 150km przebieg 240000 udokumentowany zrobiłem autem już ponad 3tys. km i nie wypalił się dpf przynajmniej nic się nie świeciło. Podpinałęm auto pod kompa i żadnych błędów czy to normalne ? Dpf jest na bank patrzałem pod autem czujnik też jest podpięty do niego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy auto było wyposażone fabrycznie w DPF .. tabliczka znamionowa na drzwiach ..

ponizej masz opis .. który parametr o tym mówi ..


3000 km bez wypalania DPFu?? niemożliwe .. albo go nie masz .. bo nie jest zainstalowany, ale teraz wiesz jak sprawdzić, albo go ktos wyciął w międzyczasie .. albo nie zauważasz kiedy się wypala .. :)

post-7223-0-49434600-1442813703_thumb.jpg

post-7223-0-66552000-1442813704_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności