Skocz do zawartości

fabryczne lpg w astrze J - czy może sprawiać kłopoty?


Gość bogdanz

Rekomendowane odpowiedzi

jest -KL7 ("minus" KL7) czyli nie jest przystosowany do gazu.

 

 

dla VIN, który podałeś od kolegi Sivacus .. jest zapis taki jak u Ciebie

 

Nie zgadzam się. U kolegi Sivakus jest samo LUJ a u mnie LUJ&...-KL7, a to dla mnie duża różnica.

 

Mam nadzieję dostać VIN auta z fabrycznym LPG. Sprawdzimy nasze domysły. Dla mnie ten minus wcale nie oznacza, że auto nie jest przystosowane do LPG. Dla mnie nie przystosowanie do LPG oznacza całkowity brak kodu KL7.

Jeszcze raz podkreślam, że polemika nie dotyczy kwestii -KL7 nie ma gazu a &KL7 ma gaz, tylko kwestii, że kod KL7 oznacza przystosowanie silnika do spalania paliwa gazowego, czyli chcę, to mogę zagazować bez obaw. Tu mam na myśli auto kolegi Sivakus. Brak KL7 czyli auto bez gazu i nie przystosowany silnik do gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W0LPE8ECXC8072605

Astra J rocznik 2010 bez gazu i nie przystosowana do gazu. Czyli tak, jak kolegi Sivakus.

 

W0L:General Motors P:Astra-J E8:E35 (Estate) (Cosmo / SE / Elite) E:Active Manual belts, airbags, driver and passenger front, front seat side, Roof Side C:A14NET (LUJ) X:Check Digit C:2012 8:Ellesmere Port 072605:SERIAL NUMBER

 

Zwracam tylko uwagę, że to włoska Astra. Czy nie jest tam tak jak kiedyś u nas - że dealer montował LPG w swoim ASO. Swego czasu po nocach w ramach nadgodzin montowano LPG do Chevroletów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KL7

PROPAN (GAZ LP)

ja mam ewidentnie, że to opcja KL7

 

i jest oferowany jako gaz fabryczny co potwierdza opcja

 

ale wtedy nie miałbym opcji KL7 .. a ona jest .. czyli to co mówisz, tutaj nie ma zastosowania

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, sprawdziłem swoje i kolegi Sivakus.

Wiem już, dlaczego były rozbieżności zdań - Ty patrzyłeś gdzie indziej, ja gdzie indziej.

Ty miałeś rację i ja miałem rację.

Wyjaśniam:

według mnie jest taka prawidłowość, że korzystając z opcji "Dekodowanie i filtrowanie VIN" (moje screeny) mamy do czynienia z informacją o PRZYSTOSOWANIU czyli ewentualna zdolność pracy na gazie. Korzystając z tego, co Ty, czyli "Lista RPO/POC" dowiadujemy się, czy auto wyszło z fabrycznym LPG.

Moje uzasadnienie:

1. Sivakus NIE MA kodu KL7 tam gdzie ja patrzyłem , ja mam

2. Obaj nie mamy opcji KL7 tam gdzie Ty sprawdzałeś.

Jedyna rzecz męcząca mnie fo ta włoska Astra, która nie miała KL7 tam gdzie patrzyłem, czyli teoretycznie nie przystosowana, a tam gdzie Ty sprawdzałeś jest KL7 czyli wyszło z gaziwem.

Nie wiem co o tym myśleć. Zaczynam wątpić w cokolwiek.

 

Dobra, spać bo jutro do pracy. Dajcie jakieś numery VIN naszych krajówek z LPG i bez LPG. Trzeba dojść jak tu jest zasada oznaczania.

Dobranoc wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się dostać info z fabryki z Aspern .. nie wiem czy to nie będzie info ze stanem na dzień dzisiejszy .. ale jak się juz ktoś odezwie .. to go pomęczę trochę ..

 

 

Jedyna rzecz męcząca mnie fo ta włoska Astra, która nie miała KL7 tam gdzie patrzyłem, czyli teoretycznie nie przystosowana, a tam gdzie Ty sprawdzałeś jest KL7 czyli wyszło z gaziwem. Nie wiem co o tym myśleć. Zaczynam wątpić w cokolwiek.
tak masz rację .. ona nawet ma inną oznaczenia w pozycji motor .. te dwa ostatnie mają 4 a tamta ma C .. ?? to jest dziwne sprawdzę jeszcze w nowszych oznaczeniach VIN .. mam chyba świeższe niz te, które Ty podałeś .. no i naszemu .. hahahahaha jutro postaram się dołączyć ..

dobrej nocy dla wszystkich również

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie do końca po naszemu .. ale polecam pozycję 8 (motor) oznaczenie silnika "C" i "4" .. to na potwierdzenie moich słów z opcją KL7.

Zakładam, że może być tak .. że znajdziemy i silniki z oznaczeniem "C" i gazem jako fabrycznym .. i pewnie z oznaczeniem "4" bez instalacji gazowej .. no cóż .. takie życie, bo opcje były dopisywane w trakcie wprowadzania zmian .. a wierzcie mi, że zmiany są co chwila.

post-7223-0-00503400-1441179342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności