Skocz do zawartości

Corsa C - rysy, zaprawka


Gość Sylwia958

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja Corsa miała wczoraj w garażu nieszczęśliwe spotkanie z kaflami, czego efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Pech chciał, że dostała maska (najgorzej nad reflektorem), a nie na przykład błotnik, nie byłoby problemu... :-(

Tak sie składa, że posiadam oryginalną oplowską zaprawkę (w zestawie farba i lakier bezbarwny). Chciałabym spytać, czy Waszym zdaniem tego typu zadrapanie w ogóle nadaje się do robienia zaprawką, czy może jednak trzeba sobie odpuścić..? Oczywiście najbardziej chciałabym uniknąć rdzy, na nieskazitelnym lakierze mi nie zależy, na lakiernika szkoda pieniędzy... :zalamany:

Coś poradzicie..? : SMILE :

post-47793-0-72731600-1440930383_thumb.jpg

post-47793-0-40439900-1440930394_thumb.jpg

post-47793-0-45284600-1440930401_thumb.jpg

post-47793-0-13647000-1440930408_thumb.jpg

post-47793-0-49746000-1440930417_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiałem nigdy takiego tematu, ale tutaj masz zadarcie do gołej blachy - chyba tylko lakiernia jeśli ma to dobrze wyglądać. Zaprawką zrobisz sobie wzorek na masce bo idealnie to nie będzie wyglądać :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na wyglądzie mi nie zależy, tak jak pisałam, gdyby to było zarysowanie na plastikowym zderzaku czy błotniku to nie byłoby problemu i nic bym z tym nie robiła. A że to maska, a więc blacha, chciałabym tylko jakoś zabezpieczyć to przed rdzą... Wydaje mi się, że zaprawka jakoś to pokryje i zabezpieczy przed wnikaniem brudu, wody itp. Ale może się mylę i tylko pogorszę sprawę, stąd pytanie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ogólnie możesz zrobić tą zaprawke jeśli jest świeżo zrobiona to blacha nie będzie jeszcze skorodowana. Tylko pasuje to zmatowić papierkiem ściernym może tak 180 odtłuścić benzyna ekstrakcyjna bądź zmywaczem antysilikonowym i jak już wyschnie zaprawka to można spróbować zaprawke przetrzeć papierem wodnym ok 1000 potem 2000 w celu zniwelowania różnicy i delikatnie pastą polerską przetrzeć na koniec i powinno być. Choć taki drobiazg nie kosztował by może tak wiele u lakiernika gdyż potraktował by to uszkodzenie jako smart repair czyli zrobił by ten punkcik a reszte cieniował pozdrawiam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój tata coś wspominał o tym, żeby może z pastą polerską spróbować:) Dziękuję pięknie za obszerny i konkretny opis, będę działać! :)


@@LuZet, a jeszcze tak z ciekawości, jaki mógłby być średni koszt takiej naprawy? :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej więc w moich okolicach małopolska koszt takiej naprawy wynosił by tak ok 50-100zł robota plus koszt lakieru wystarczyło by 100ml z mieszni. Tak znajomy ostatnio płacił jak w audii mu wyskoczyła na dachu drobna korozja wielkości 5złotych. Czyli koszt tak powiedzmy 100-150zł łącznie u lakiernika co sam prowadzi działalność. Bo Aso lub większe firmy za usługe wezmą duuużo więcej. Cena oczywiście zależy też od lakiernika bądz od miejscowości:-):-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności