Skocz do zawartości

Krótki dziwny dźwięk po odpaleniu


losiumen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie. Przy odpalaniu auta (raczej przy odpaleniu auta) przez 2 sekudny wydobywa się taki dziwny odgłos takiego chrobotania (nie wiem jak to nazawac). Czy moze to byc zwiazane z rozrusznikiem czy moze z uruchamianiem jakies innej części np pompy?. Dodam tylko ze nie jest to za każdym razem. Postaram się nagrać czym ten dźwięk i zamieścić na forum, ale moze ktoś miał to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już olałem wszystkie te dźwięki, gdzieś przeczytałem że mechanicy mówią na tą serię silników Grzechotniki:D Jeżdżę dopóki nie zdechnie:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilczaczek70

Mi też tak grzechocze przy odpaleniu, wygląda na coś przy rozrusznika.

Mi też tak grzechocze przy odpaleniu, wygląda na coś przy rozrusznika.

Rozrząd wymieniany 3 miesiące temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam zycie .. jezeli to jest tylko przez sekundę lub dwie po odpaleniu (chwile określam na ok. 1-5 min.) a zakładam, że jest o wiele krócej .. wiec dla mnie prawodpodobnie będzie to bendix rozrusznika, który nie odbija prawidłowo. Warto byłoby zobaczyc jak wyglada wieniec zębaty koła zamachowego i zęby rozrusznika.

Ten dźwiek jest bardzo charaktrerystyczny, wiec najlepiej byłoby abyś po prostu włozył plik dźwiekowy i wtedy wiekszość osób, które się na tym znają powiedza Ci co to jest. Określenie dźwikęku pisząc jest bardzo trudne .. bo jeden okresli go w jeeden sposób a drugi calkowicie odmiennie .. ja muszę to słyszeć sam .. bo wtedy jestem pewny, albo wiem co to jest albo nie wiem i dopiero wtedy moge polemizować i rozważać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam zycie .. jezeli to jest tylko przez sekundę lub dwie po odpaleniu (chwile określam na ok. 1-5 min.) a zakładam, że jest o wiele krócej .. wiec dla mnie prawodpodobnie będzie to bendix rozrusznika, który nie odbija prawidłowo. Warto byłoby zobaczyc jak wyglada wieniec zębaty koła zamachowego i zęby rozrusznika.

Ten dźwiek jest bardzo charaktrerystyczny, wiec najlepiej byłoby abyś po prostu włozył plik dźwiekowy i wtedy wiekszość osób, które się na tym znają powiedza Ci co to jest. Określenie dźwikęku pisząc jest bardzo trudne .. bo jeden okresli go w jeeden sposób a drugi calkowicie odmiennie .. ja muszę to słyszeć sam .. bo wtedy jestem pewny, albo wiem co to jest albo nie wiem i dopiero wtedy moge polemizować i rozważać.

no własnie jest to 1-2 sek. dziś nagram i zamieszczę dźwięk pod warunkiem że się on pojawi (bo nie zawsze sie pojawia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności