Skocz do zawartości

Składanie tylnych foteli - corsa D


Gość jsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze złożeniem tylnej kanapy (dzielona). Mniejsza część po "pocągnięciu" wajhy idzie płynnie. Za to większej nie mogę ruszyć. Tzn."uchwyt wajhy "działa tyle, że oparcie jakby gdzieś się zaczępiło, ani drgnie. Trzeba coś gdzieś jeszcze poluźnić? Z góry dziękuję za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Powinno wystarczyc odblokowanie dźwignią i potem pociągnięcie. Może gdzieś pas bezpieczeństwa się wkręcił, np. przy poprzednim składaniu wszedł nie tam, gdzie powinien i teraz blokuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyc odblokowanie dźwignią i potem pociągnięcie. Może gdzieś pas bezpieczeństwa się wkręcił, np. przy poprzednim składaniu wszedł nie tam, gdzie powinien i teraz blokuje.

Pas jest raczej w porządku. Jeśli tak to wydaje mi się, że ten mechanizm się nie zwalnia do końca. Oparcem można trrochę poruszać (minimalnie), ale żeby je położyć nie ma szan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Oparcie tylnej kanapy w CD można odsunąć,odchylić na dwa sposoby.

 

1.Do samego końca w stronę klapy bagażnika.

2.Z położenia z punktu pierwszego można oparcie tylnej kanapy odchylić o kilka centymetrów w kierunku kierowcy zostawiając szparę za oparciem aby schować w nią tylną półkę wiszącą na linkach (w sytuacji gdzie mamy potrzebę załadowania bagażnika powyżej półki) albo pokrywę podwójnego dna bagażnika.

 

Tam jest taka prowadnica w oparciu kanapy,która mogła wysunąć się z zaczepu i stąd ten problem.Albo problem z samą "wajchą" (wyłamanym jej zaczepem).Popatrz uważnie.Tam nie ma wielkiej filozofii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mniejsza część oparcia bez problemu rozkłada się na "dwa poziomy". Za to większa nie chce się odchylić nawet na pierwszy sposób który podałeś. Minimalnie się poruszy, ale nie widać nawet tej pierwsze dziurki w prowadnicy. Nie wiem, tak jakby się blokowało coś. Chyba coś nie tak z mechanizmem, chociaż sama wajha wydaje mi się, że działa dobrze (tzn. ten plastki który trzeba pociągnąć) Zastanawiam się czy nie szarpnąć z całej siły, albo oprzeć się całym ciałem, ale nie wiem czy coś się nie urwie.

Edytowane przez jsu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jsu?

 

Nie denerwuj się.Miałem identyczny problem jak przez jakiś czas woziłem w bagażniku full klamotów.Aż się lekko poddawało oparcie tylnej kanapy.Te plastiki.....tylko spokój Cię uratuje :-D .Zrób tak:Mocno popchnij większą część oparcia kanapy i trzymaj ją tak(te 3/4 co się otworzyć nie chce) w kierunku klapy bagażnika jednocześnie trzymając przycisk na rogu kanapy(ten do otwierania)....i wtedy energicznie z jajami pociągnij ją do siebie.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natan czyli co mam próbować? ciagnąć ,pchać? Jak rozwiązałeś swój problem? Potrzebuję w najbliższych dniach przewieźć paczkę około 2 m długośći i 60 cm szerokości. Bez złożenia kanpay chyba nie wejdzie (wersja trzy drzwiowa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natan czyli co mam próbować? ciagnąć ,pchać? Jak rozwiązałeś swój problem? Potrzebuję w najbliższych dniach przewieźć paczkę około 2 m długośći i 60 cm szerokości. Bez złożenia kanpay chyba nie wejdzie (wersja trzy drzwiowa)

Czekaj aż się ogarnę.Żonka przyjedzie z roboty ok.18 i Ci powiem.Zawsze to robiłem tak jak Ci napisałem...i nie miałem z tym problemów.Może trzeba mocniej pociągnąć za tą dźwignię w rogach oparcia....rzadko to robię...pamięć ulotna jest.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego a nie masz ty przypadkiem dodatkowej twardej wykładziny (kuwety) w bagażniku chroniącej przed jego zachlapaniem? Jest ona sztywna i skutecznie blokuje rozkładanie oparcia kanapy. Trzeba ją najpierw wyjąć albo wysunąć i dopiero wtedy rozłożyć oparcie tylnej kanapy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności