Skocz do zawartości

Astra F brak mocy, słabe przyspieszenie LPG i PB


Gość darky95

Rekomendowane odpowiedzi

Rurę przed filtrem mam właśnie tak ustawioną, że jest odwrócona i spokojnie zasysa powietrze.

Ustawię dziś jeszcze kopułkę na wcięcie bo teraz jest inaczej i chyba nie zostaje mi nic innego jak zamontowanie nowej sondy.

Przewody WN wszystkie dobrze podłączone i dociśnięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Poprzednia kopułka była tak samo zamontowana? Dziwne bo nie da się jej inaczej włozyć, miałem kiedys c14nz i ze 3 razy wymieniałem i tylko w ten sposób, że ząbek w nacięcie. Układ kabli zapłonowych 1-3-4-2, sprawdź, czy na pewno tak są wpięte. Jesli tak, to do kontroli sonda lambda, zmierz napięcie na niej, powinno sie wahać w zależności od obrotów silnika, jak jest stałe to sonda uszkodzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzilo mi o to ze aparat mozna wlozyc tylko w jeden sposob na ten zabek ale przy kreceniu nim mozna go ustawic na taka kreske na obudowie aparatu ( widoczna na zdj)

ps po odlaczeniu sondy silnik pracuje tak samo bez zadnych zmian, moze to objaw walnietej sondy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Po prostu komputer pomija dane z sondy i pracuje w trybie awaryjnym. Sonda by dawała napięcie musi byc gorąca więc po odpaleniu auta poczekaj trochę albo przejedź kawałek i wtedy zmierz napięcie multimetrem zwykłym. Jak daje między 0,1 a 1 V to OK, jak 0 lub stałe np. 0,3 to masz powód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonde sprawdzilemm miernikiem i wyglada na to ze oscyluje w prawidlowym zakresie ale dopatrzylem sie ze gdy zatkam reka wlot filtra powietrza to silnik wskakuje chwilowo na wyzsze obroty, wyglada jakby ciagnal lewe powietrze i mam pewne podejrzenia ze to z okolic przepustnicy, w sobote bede mial troche czasu to bym ja rozkrecil, wyczyscil i zalozyl nowe uszczelki tylko ktos wie jakie tam ida? jutro zapytam w motoryzacyjnym moze takie dostane

 

znalazłem podobny problem do swojego i w 9 poście ktoś podaje swoje rozwiązanie (uszczelka pod puszka) : http://forum.opel24.com/topic/27870-astra-f-14-8-zaworow-dusi-sie-przy-przyspieszaniu/

Edytowane przez darky95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Napisz maila do jakiegokolwiek ASO Opla, podaj nr VIN i powinni Ci odpisac, jaki nr katalogowy mają części. Kila razy tak mi pomogli. Bo nawet w ramach jednego modelu sa zmiany, albo od wybranego miesiąca produkcji. ASO ma katalogi niedostępne nigdzie indziej.

Edytowane przez zlotyorzech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcie, co to za czujnik, znajduje się obok przepustnicy?

Grzebałem trochę w tamtych okolicach na włączonym silniku i coś mnie pokusiło żeby go odłączyć i gdy ponownie podłączyłem silnik zaczął równiej pracować i wskoczył na wyższe obroty (niestety nie posiadam obrotomierza zeby sprawdził jakie utrzymywał) wsiadłem i przejechałem się kawałek i czułem poprawę ale wyskoczył jakiś błąd i odłączyłem teraz klemę żeby zresetować kompa i zobaczymy co dalej.

 

zdj: http://zapodaj.net/da6bcaefc7a90.jpg.html

 

i jeszcze zauważyłem coś dziwnego, gdy odpalam silnik chodzi tak jak zawsze, gdy odłącze wtyczkę od tego czujnika nic się nie zmienia (wywala błąd 44 uboga mieszanka ale działa tak samo jak wcześniej) i po ponownym podłączeniu zaczyna lepiej pracować, gdy wyłączę silnik i włączę działa tak jak wcześniej i żeby było lepiej trzeba znowu go wyciągnać i podłączyć

Edytowane przez darky95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu nie czyscilem przepustnicy ale sprawdzilem jeszcze raz sonde i wygladalo tak jakby pokazywalo od 0,2 a po dodaniu gazu skakala nawet do 1, 3 v i tak sie utrzymywala

chyba bede zmuszony ja podmienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności