Skocz do zawartości

Bład ABS po wymianie łożyska koła przód lewy


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie opinia mechanika w czym może leżeć problem. Dwa lata temu wymieniałem łożysko w przednim lewym kole, wyskoczył błąd abs przy prędkości około 100km/h. Błąd: czujnik przód lewy zczytany opcomem. Przy tym błedzie ABS wariuje. Wymieniłem na droższe łożysko i problem zniknął. Niedawno wymieniłem przednią lewą piastę i łożysko, ponieważ zużyta piasta albo nie prawidłowo zamontowana rozsypała mi łożysko. Wymieniłem cały zestaw na Meyle i problem abs z tym samym błędem powrócił. Kupiłem nowy czujnik abs boscha i bład dalej jest. Czeka mnie pewnie wymiana łożyska na inne ale niechce znowu ryzykować, że może będzie dobrze. Może jest jakiś haczyk, łożysko zostało zamontowane dobrą stroną.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Op-com pokazał około 7km/h różnicy przedniego lewego koła. Obraca się wolniej niż inne. Taka różnica może wywołać błąd? Zorientowałem się, że po stronie lewego przedniego koła szybciej zużywają się klocki, może mieć to jakieś znaczenie?

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony masz tego samego rozmiaru i podobnie starte ?

Znajomy kiedyś rozwalił kolo i zmienił jedną oponę, zaczęły się problemy i sadził że to efekt uderzenia w krawężnik.

Po wymianie drugiej opony problem ustąpił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nówki, problem pojawił się po wymianie łożyska. Nie uśmiecha mi się znowu wymiana łożyska i fakt czy może będzie działać. Może czujnik jest za daleko, myślałem o jakimś patencie żeby go nieco zbliżyć ale niema za bardzo jak bo jest przykręcany na śrubkę i tyle. Błąd jest dziwny bo niby nie występuje, a występuje. Tak jakby się kasował i znowu pojawiał. Najgorsze jest to, że jak się nie wyłączy abs i wchodzę w zakręt i hamuje to jedno koło normalnie hamuje, a na drugie działa abs i auto płynie.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w corsie nie ma pierscienia. JEst tylko taka zakrywka lozyska- uszczleniacz i on jest magnetyczny. On daje sygnal do czujnika abs. Tu nei ma tak ja w astrze G czy H. Jet inaczje. DOsc czesto myla sie i zakladaja lozysko odwrotnie. Jelsi poproawnie zalozone to wina lezy po stronie lozyska bo ja pisal kolega nie jest z oryginalu. Nie wspolgra z czujnikiem abs. Tkie rzeczy kupuje sie tylko ori.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czyli SKF? Zbieżność ma wpływ na działanie abs? Mam dwa czujniki ABS, jeden nowy, więc myślałem żeby stary lekko przybliżyć poprzez małą przeróbkę obudowy czujnika, czyli lekko przyszlifować na wysokości oparcia zwrotnicy nie ruszając miejsca przylegania do łożyska, uda sie to sie uda, nie uda to trudno ale wydaję mi się że odległość chyba nie robi roboty tylko obrót łożyska.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakończę temat dla kogoś kto może mieć taki mały problem w przyszłości. Błąd ustąpił po wymianie całej piasty,zwrotnicy z łożyskiem na nową. Być może po wymianie na oryginalne łożysko było by okej ale nie chciałem znowu ryzykować i kupiłem kpl, ponieważ trafił się z auta salonowego po pożarze. Zbieżność niema wpływu na błąd abs. Generalnie fabryka to fabryka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności