Skocz do zawartości

Opel Ampera - zużycie paliwa


Gość PatrykS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dokonałem dziś trochę pomiarów spalania w trybie podtrzymania, czyli na silniku spalinowym wytwarzającym prąd dla elektrycznego. Warunki - dystans 40km po autostradzie A1 między Grudziądzem a Gdańskiem, tempomat, włączone światła mijania i radio (bez klimy/ogrzewania/dmuchawy), kierowca + ok. 50kg bagażu, temperatura powietrza ok. 15 stopni, bezołowiowa 95. Odległość i zużycie średnie z komputera pokładowego, niezależny GPS potwierdzał prędkość i dystans.

90km/h - 5,1l/100km

120km/h - 6.3l/100km

140km/h - ok. 8l/100km

 

Porównanie z GPSem pokazało, że prędkościomierz zawyża o 7km/h przy każdej z podanych prędkości. Dystans pokazywany przez komputer pokładowy zgadzał się jednak idealnie z tym z GPSa.

 

Pozdrawiam,

Patryk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jaki tam masz silnik?

spalanie podobne do mojej isi 1.4T tyle że ja tylko noPb

A14XFL - 1,4 wolnossący 86KM.

Dziś było w drugą stronę, pod wiatr wiejący 20-30km/h, pozostałe warunki bez zmian:

120km/h - 7,2l/100km

140km/h - 8,8l/100km

Dla jasności - przejechałem 40km z prędkością 140km/h, po czym kolejne 40km z prędkością 120km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo założenia dla tego auta są inne, nie jazda na silniku .. więc nie spodziewajcie sie cudów .. wolnossący silnik, który musi uwieśc dodatkowy silnik elektryczny, akumulatory i wszystko co jeszcze jest potrzebne a nie ma w samochodach z silnikami spalinowymi. Wiec uważam, że przy takiej jeździe .. to całkiem przyzwoity wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw ile będzie spalać w jeździe czysto miejskiej.

 

Samochód jest pro ekologiczny, ale sam silnik benzynowy już nie... I to widać podczas jazdy poza miastem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie spalał niewiele l/100km .. . bo ten samochód jest samochodem elektrycznym .. : SMILE :

założenie jest takie, że do pracy nie masz wiecej niż 70-80 km .. wiec ładujesz akumulatory i jedziesz do pracy .. tam ładujesz akumulatory i jedziesz z powrotem .. wiec benzyny nie spalasz w ogóle ..

 

 

ale sam silnik benzynowy już nie... I to widać podczas jazdy poza miastem

Kicaj zastanawiam sie skad takie stwierdzenie .. ?? silnik nie jest pro ekologiczny .. na jakiej podstawie??.. a ile wg. Ciebie powinien spalac taki silnik jezeli musi rozpedzac auto o masie 1750 kg?? Ciewi mnie jak do Twojego samochodu dołozylibysmy te same akumulatory i silnik elektryczne .. wiąchy kabli .. i ile wtedy spalałby np. 2.0 CDTI .. ??

 

Nie mozna w ten sposób porównywac tych aut z autami z tradycyjnymi silnikami. Jezeli chcesz to porównać .. to porównaj sobie koszty przejechania 100 km .. i co wtedy? albo emisjo CO2 na 1 km ... takich zestawień można zrobic więcej .. ale nie o to chyba chodzi.

Edytowane przez grzes08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności