Skocz do zawartości

Opel Ampera - zużycie paliwa


Gość PatrykS

Rekomendowane odpowiedzi

ja równiez miałem mozliwość przejechania sie Amperą .. niestety to było tylko zobaczenie jak sie w ogóle jeździ autem elektrycznym i byłyo to kilka kółek do okoła zakładu .. wiec max. ok. 3 km. Kupiłbym takie autko .. pod warunkiem że byłoby mnie na to stać .. wtedy mówiono nam, że cena bedzie oscylowała około 160kPLN .. wiec co najwyzej moge pomarzyć .. a później nie interesowałem sie już jej ceną jak weszła do sprzedaży.

 

Ale mogę sie Wam pochwalić, że jeździłem z kolei nową Astrą V (K) .. mam nadzieję, że będzie cieszyła się dobrą opinią i bedzie sie fajnie sprzedawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

abyś mógł przejechac 500km a nie tylko 70km-90km na samych akumulatorach .. a powyżek kolega wytłumaczył Ci .. dlaczego ja kupił .. jak go stać, to ja niewidze problemu .. też bym ja kupił

odpowiedź na twoje pytanie było w pierwszej linice .. potem to rozwiniecie na podstawie wypowiedzi kolegi ..

poza tym dziwie sie, że coś negujesz nie znając tego w ogóle ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patryk .. mam nadzieje, że nazwanie Cię "króliczek doświadczalny" nie skończy się w sądzie? ..

Entuzjaści nowych technologii takimi królikami są, co tu przeczyć :-)

 

 

Jeszce jak wrzucisz jakieś fotki będzie git

Jest jedna w moim garażu:

http://forum.opel24.com/garage/vehicle/1077-opel-ampera/

 

 

wtedy mówiono nam, że cena bedzie oscylowała około 160kPLN .. wiec co najwyzej moge pomarzyć .. a później nie interesowałem sie już jej ceną jak weszła do sprzedaży.

Jak spojrzałem na cenę salonową, jakoś w 2012 chyba, to było to jakieś 230kPLN jeśli dobrze pamiętam. Od zeszłego roku jest przecena - jedyne 159kPLN zdaje się.

 

Nowe dane pomiarowe z wczoraj - warunki podobne, temperatura 18 stopni, 20% dmuchawa, słaby wiatr boczny:

90km/h - 4,7l/100km

140km/h - 7,5l/100km

 

Wpływ wiatru wydaje się więc być znaczny, w sumie zrozumiałe – przy większych prędkościach na opór powietrza zużywa się najwięcej energii, a byle wiaterek 20km/h zrobi ze 120km/h aż 140km/h, bądź tylko 100km/h, zależnie od kierunku J

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacji nie ma w takim razie. Tyle ze masa tu u ciebie robi swoje. Wydaje mi sie ze chyba jednak czysto elektryczny samochod ma ewentualna racje bytu. Poza tym martwi mnie bateria. nowa moze i wytrzymuje taki dystans jeszcze ale po 5 latach to jestem ciekaw czy polowe wytrzyma tego co podaje producent czy sami zmierzymy. Jelsi jeszcze taka bateryjka by nie byl adroga i moznaby bylo sie poswiecic i nowa sobei zapodac to okej ale pametam z emielismy chyba jakas toyote czy lexa na stanie wlasnie hybrydowego i wiem ze byl jakis problem z bateria. Teraz nei pamietma ceny baterii czy jednego ogniwa ale byl jakis masakryczny.

Nie wiem natomiast jak koles ktory chyba ze 4 lata temu do mnei pisal bo szukal silnika elektrycznego bo mial plan zrobienia golfa 4 elektrycznego. Baterie dostal o dkogos gratis wlasnei litowa z teog co pamietam i szukal jakeigos silnika 30-40 kW jako napedu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacji nie ma w takim razie. Tyle ze masa tu u ciebie robi swoje. Wydaje mi sie ze chyba jednak czysto elektryczny samochod ma ewentualna racje bytu. Poza tym martwi mnie bateria. nowa moze i wytrzymuje taki dystans jeszcze ale po 5 latach to jestem ciekaw czy polowe wytrzyma tego co podaje producent czy sami zmierzymy. Jelsi jeszcze taka bateryjka by nie byl adroga i moznaby bylo sie poswiecic i nowa sobei zapodac to okej ale pametam z emielismy chyba jakas toyote czy lexa na stanie wlasnie hybrydowego i wiem ze byl jakis problem z bateria. Teraz nei pamietma ceny baterii czy jednego ogniwa ale byl jakis masakryczny.

Nie wiem natomiast jak koles ktory chyba ze 4 lata temu do mnei pisal bo szukal silnika elektrycznego bo mial plan zrobienia golfa 4 elektrycznego. Baterie dostal o dkogos gratis wlasnei litowa z teog co pamietam i szukal jakeigos silnika 30-40 kW jako napedu.

Opel daje gwarancję na 8 lat lub 160 tys. km, że bateria nie straci więcej niż 30% pojemności. Ale kosztu nowej też jestem ciekawy - może taniej będzie kupić tego rozbitka z Allegro za 26kPLN :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że "rewelacji nie ma" co do spalania Ampery. Dane przytoczone przez Patryka to tylko niewielka część prawdy. Spalanie benzyny to w Amperze opcja a w Insygni czy innej Corsie jest to element obowiązkowy. Jeżeli Ampera przejedzie sto km po autostradzie i przez pierwsze 50 nie spali ani kropli a przez drugie 50 spali 7/100 to średnio daje to wynik 3,5l/100km. To jest rewelacja bo przy tak niskim spalaniu mamy moment obrotowy pozwalający na osiągi niedostępne dla aut benzynowych czy tym bardziej diesli o tak małych pojemnościach i wysokiej masie.

Sam jeżdżę nową Amperą i spalanie mieści mi się na co dzień w magicznej liczbie 0/100. W czasie dalszych wypraw spalanie jest zawsze niższe niż w podobnych benzyniakach i jeżeli nawet przekracza średnio 4l/100km to od czasu do czasu jestem w stanie zaakceptować taki wynik.

 

Dyskusja na temat trwałości aku też jest bez sensu. Póki co na całym świecie GM wymienił 1 (słownie jedną) baterię w Volcie. Gwarancja w zależności od kraju to 8-12 lat z możliwością przedłużenia. Nikt kto kupuje nowe auto nie będzie nim jeździł dziesięć lat więc tak naprawdę nikogo nie obchodzi jaka będzie sprawność baterii po przejechaniu miliona kilometrów. Samochody spalinowe też czasem ulegają awarii i trzeba wymienić cały silnik co przewyższa wartość auta analogicznie jeżeli bateria będzie za droga to auto pójdzie na złom lub będzie jeździć więcej na benzynie.

 

Podczas ostatniego pobytu w 3city ładowałem gratis pod urzędem miasta w Gdańsku i pod UM w Sopocie. Porażką była wizyta w Rivierze gdzie hucznie ogłaszanie miejsca do ładowania to po prostu gniazdko 230V. W ten weekend jadę Amperą do Polski i również zagoszczę w Trójmieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dyskusja na temat trwałości aku też jest bez sensu. Póki co na całym świecie GM wymienił 1 (słownie jedną) baterię w Volcie. Gwarancja w zależności od kraju to 8-12 lat z możliwością przedłużenia. Nikt kto kupuje nowe auto nie będzie nim jeździł dziesięć lat więc tak naprawdę nikogo nie obchodzi jaka będzie sprawność baterii po przejechaniu miliona kilometrów.
i w tym miejscu się z Toba nie zgodzę .. interesuje mnie .. bo gdy kupuje auto, to chciałbym po pewnym czasie je odsprzedać .. więc jezeli akumulatory będą stwarzały problemy i auto bedzie miało słabą opinię to będe miał problemy z odsprzedaża to po pierwsze a po drugie cena bedzie dużo niższa niz sobie wczesniej założyłem.

Inaczej jest jezeli masz autko służbowe .. bo wtedy jest dokładnie jak mówisz :), koszty i wartośc auta Cie nie interesują .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że "rewelacji nie ma" co do spalania Ampery. Dane przytoczone przez Patryka to tylko niewielka część prawdy.

Najpierw proszę przeczytaj cały temat dokładnie...

 

 

Spalanie benzyny to w Amperze opcja a w Insygni czy innej Corsie jest to element obowiązkowy. Jeżeli Ampera przejedzie sto km po autostradzie i przez pierwsze 50 nie spali ani kropli a przez drugie 50 spali 7/100 to średnio daje to wynik 3,5l/100km.

tego nikt nie negował, zresztą jak przeczytasz DOKŁADNIE co Patryk napisał to zobaczysz iż on dom - praca - dom pokonuje czysto elektrycznie, i o to przecież chodzi.

Co do spalania benzyny - silnik w Amperze pracuje inaczej niż w insignii czy corsie, stąd porównując, bądź co bądź ciężką ale z silnikiem o takiej samej pojemności choć większej mocy, insignią spodziewałem się lepszych wyników w spalania. Chodzi o to że się nie postarali z tym silnikiem... nieprawdaż?

 

ja niestety póki co nie mogę zaakceptować jednego - 4 osób na pokładzie tylko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja niestety póki co nie mogę zaakceptować jednego - 4 osób na pokładzie tylko...
no cóż .. BMWX6 tez jest tylko dla 4 osób .. i znajduje nabywców ..

co prawda dla mnie to równiez jest to wielki minus .. ale wszystko zalezy do czego to auto ma Ci służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności