Skocz do zawartości

Podczas pompowania pompką nożną, z kół ucieka powietrze.


Gość TomaszOwczarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomaszOwczarek

Witam. Tomek z Łodzi z tej strony. Być może temat błahy dla większości, ale zaryzykuję i poproszę o pomoc. Właściwie to mam pytanie do osób które się znają. Problem pojawia się podczas próby dopompowania kół zwykłą pompką nożną. Opelek stał pod blokiem ponad miesiąc z powodu przepalenia i oberwania tłumika. Postanowiłem dopompować przednie koła. Standardowo, odkreciłem zakrętkę od wentyla, założyłem "zaworek" od pompki, zamknąłem zacisk pompki. Czyli standard. W tym momencie zaczęło syczeć, i powietrze powoli uchodziło z koła. Nie było sensu pompować dłużej, ponieważ powietrze szybciej schodziło z koła niż pompka je wtłaczała. Sprawdziłem działanie na tylnych kołach i tutaj sytuacja podobna, uchodziło powietrze, manometr natomiast pokazywał prawie 0 bara w kole, mimo iż było napompowane. Wcześniej kóla pompowały się bez zastrzeżeń, tak samo w aucie jak i w rowerze np. Co może być przyczyną takiej sytuacji? Nie chcę już eksperymentować, bo samochód zostanie za chwilę na felgach (przynajmniej z przodu), a do mechanika z wydechem dopiero za tydzień...Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Samochód: Opel Corsa B 2000r 1.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w zasadzie prosta.

1. To to co opisał Kacper powyżej.

2. Za słabo dociągasz zawór na wentyl (lub zawór uszkodzony), po połączeniu na manometrze ma pojawić się ciśnienie jakie jest w kole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był adminem tego forum......wiesz gdzie się leje siekę? (benzynę)....Jak nie działa kontakt w domu (ten co włącza oświetlenie w salonie itp.) dzwonisz po elektryka?.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek zwrotny w wężyku - żeby powietrze nie cofało się do pompki.

Sądzę jednak że źle zapinasz końcówkę pompki na wentylu tzn nie dociskasz zbyt mocno przed jej zapięciem.

 

Natan masz rację, dla wielu osób są to ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomaszOwczarek

Końcówka chyba jest dobrze zakladana, bo powietrze ucieka dosyć szybko, jednak na tylnych kołach manometr nie pokazuje ciśnienia, na przednich owszem. W obu przypadkach jednak powietrze schodzi szybciej niż pompuje. Co do pytania czy jak mi nie działa gniazdko w domu to wołam elektryka, odpowiadam-tak wołam elektryka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek zwrotny w wężyku - żeby powietrze nie cofało się do pompki.

Sądzę jednak że źle zapinasz końcówkę pompki na wentylu tzn nie dociskasz zbyt mocno przed jej zapięciem.

 

Natan masz rację, dla wielu osób są to ...

No ale facet jako samiec,brudas,organizator/mechanizator/wynalazca/kombinator/"śrubkowkrętacz" sam w sobie potrafi chyba śrubkę przykręcić/odkręcić bo jak nie....to wg.mnie facetem nie jest.Czyli co..ciepłe majtki?.Bo jak mi się coś nie chce odkręcić itp.to kombinuję jak koń pod górę.I zazwyczaj ten koń dobrą robotę robi.To wszystko jest dla mnie niezrozumiałe......Kochanie?.Serduszko Ty moje...przykręcisz kontakt?...czy mam dzwonić po elektryka?.

 

Miałem kiedyś nad sobą dyrektora (tumana,niby inteligentny,wykształcony,inż/mgr.,studia itp.).Gość starszy o 10 lat.Przyjechał taksówką do pracy bo mu "Poldek" nie odpalił.Więc jadę z nim pod jego chatę holować " Poldka".Ten wyciąga linkę holowniczą gdzie na końcach są typowe zawiesia dźwigowe (tkz.haki) i próbuje zaczepić hak na mój hak w "Sprinterze" na tkz. główkę.Powiedział,że nie da się zaczepić końcówki haka linki holowniczej bo główka haka w "Sprinterze" jest większa od średnicy wewnętrznego wymiaru haka linki.Cztery tysiące przytulałholowniczej.Jak zrobiłem zakładkę z pasem na hak to oczy przecierał ze zdumienia,że tak można.Myślałem nad jego "myśleniem" kilka dni.

Edytowane przez Natan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności