Skocz do zawartości

Corsa B X14XE duże spalanie - wszystko sprawdzone


Gość Primexvkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

forum to jak i inne przeszukane, ale takiego problemu nie widziałem. Otóż, auto dużo pali, a nawet bardzo dużo. jeżdżąc po mieście wychodzi około 13L/100km. Jeżdżone przez dziewczyne o takich porach, że nie ma korków i nie stoi się na światłach. Sprawdziłem dosłownie wszystko, sonda, map sensor, szczelność dolotu, wtryski, egr, czujnik temperatury, rozrząd, klin na wale, cewka, kable, świece, ciśnienie paliwa i wtrysku, przepustnica wyczyszczona, ecu podmienione, katalizator wycięty. Co najlepsze na opcomie wszystkie parametry w normie, jedynie wali cały czas na bogato i to czuć, bo auto na niskich obrotach ma mniej mocy i potrafi puścić marchewe w wydech. Ręce mi opadły bo nigdy nie miałem takich przebojów z autem. Poprzednio miałem Vectre B 1.6, potem swapowane 2.5 V6 i jak był problem to bez problemu to ogarniałem, a tu czary. Nawet z moim dieslem nie ma takich problemów. Co mogę jeszcze sprawdzić, bo została tylko wiązka do przejrzenia i ciśnienie sprężania

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Ten silnik jest ogólnie paliwożerny, do tego miasto, może krótkie odcinki, zatem niedogrzany (termostat zakładam że sprawny bo on często podnosi spalanie), do tego wyższe obroty i robi się naście litrów. Filtry paliwa i powietrza wymienione?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko jest wymienione, termostat nowy, auto grzeje się bardzo dobrze. Na trasie wciągnął ponad 8L przy spokojnej jeździe. Nie docierają do mnie takie teksty jak to, że ten silnik tak ma czy krótki odcinki. Miałem problem ze spalaniem w swoim dieslu, w zimie dochodziło do 16L/100km, wszyscy mówili że jest ok tak ma być, nie odpuściłem, znalazłem przyczynę (uwalona automatyczna skrzynia) i pali teraz mniej niż połowę z tego. Tak jak już pisałem, sprawdziłem wszystko w tym silniku, a dalej pali jak smok. Ja naprawdę na oplach "zjadłem zęby" ale takiego przypadku jeszcze nie miałem, dlatego piszę tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X12XE wciąga 8, max 8,5 litra w mieście, X14XE w twoim przypadku faktycznie połyka za dużo, 11 litrów to max powinien brać, przepływomierz sprawdzałeś? bo piszesz że auto ma lekkiego muła na niższych obrotach, a jak dawkuję na bogato to któraś sonda lambda, bo są 2-może szwankować i działać nie właściwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jedynie wali cały czas na bogato i to czuć, bo auto na niskich obrotach ma mniej mocy i potrafi puścić marchewe w wydech.

tutaj sie skup

''wali na bogato''

wiec jak parametry moga byc w normie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak, 2 sondy podmieniane i tak samo na nich pracuje. Wczoraj jeszcze raz zacząłem wszystko rozbierać pod kątem uszkodzenia wiązki i nieszczelności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem na 99% rozwiązany :) zupełnie przypadkiem zahaczyłem o wtyczkę od map sensora przy dolewaniu płynu do zbiornika i silnik zaczął szaleć. Przy ruszaniu wtyczką czas wtrysku skakał od 2ms do 10ms. Wtyczka zarobiona od nowa i auto się uspokoiło, wróciła moc i jeździ dużo lepiej. Zobaczymy jeszcze jak ze spalaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności