Skocz do zawartości

Nowa Astra K (AstraV)


Gość grzes08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .. chciałbym zacząć nowy temat .. Astra K .. auto jest po pierwszych prezentacjach, na razie jakoś bez wielkiego odzewu w prasie, choć z pozytywnymi recenzjami. Jakie są Wasze odczucia na temat nowego modelu Opla .. ?

Ja miałem mozliwośc jeździc już tym autem .. i muszę powiedzieć, że jak dla mnie jest całkiem OK, choć nie jest to auto bez wad.

Potęznie zaskoczył mnie silnik .. auto było wyposazone w silnik 1.0 turbo 105KM .. z bezposrednik wtryskiem benzyny. Ogólnie nie jestem zwolennikiem małych jednostek, które trzeba krecić i deptać mocno, aby sie poruszały (nie jechały, bo to wychodzi im bardzo cięzko). A poza tym .. te małe silniki wcale nie sa tak oszczędne jak sie to mówi. Ale musze powiedziec, że miło sie rozczarowałem .. jednostka ta jest naprawdę do jeżdżenia .. czasami sam sie zastanawiałem, czy nie jest to coś większego i zaglądnąłem pod maskę .. ale tam naprawde był silnik 1.0 turbo. Czuć, że masa auta zmalała .. i to wyraźnie.

Jest dobrze wyciszone, dobrze sie prowadzi, jak dla mnie wystarczajaco dobrze hamuje ... ma wygodne siedzenia (no to zobowiazuje, po siedzeniach jakie dali w Astrze IV generacji i nie tylko).

Ogólnie jest delikatniejsza i mam wrażenie taka bardziej przyjazna do poruszania się w bardziej zatłoczonych miastach.

Mój egzemplarz nie był wyposażony we wszystkie możliwe bajery .. wiec nie wszystko przetestowałem .. brak było kamery cofania, asystenta zjazdu z pasa ruchu, asystenta "martwego" punktu, rozpoznawania znaków itp.

To chyba po krótce wszystko .. jak ktos będzie miał co do napisania .. niech pisze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię że jesteś zaskoczony tym silnikiem. Miałem przyjemność jeździć fordowską litrówką (100KM) z turbo w B-maxie i miałem wrażenie, że lepiej się zbiera niż moje 1.8. Turbina znacznie zwiększa moment co daje lepszy komfort przyśpieszenia ale także spalanie na poziomie 8l/100km. Pytanie jaka będzie żywotność tych silników ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jeździłem fordowską jednostką 1.0 turbo (ja jeździłem fokusem) .. i moze nie do końca bede obiektywny, bo to już jakiś czas temu .. ale mam wrażenie, że ta oplowska zrobiła na mnie wieksze wrażenie (fakt, że olem jeździłem dłużej). Co do żywotności .. to odrębny rozdział oczywiście .. o tym bedziemy mogli porozmawiać najszybciej za rok, dwa .. wtedy wyjdą wszystkie problemy i bedziemy wiedzieli co sie dzieje z nimi .. no moze wyjdzie nie zywotnośc a usterkowość .. ale pewnie na jej podstawie bedziemy mogli cos zawyrokować. Ja przejechałem Oplem około 240 km .. spalanie średnie 7,0 litra (oczywiscie odczyt z komputera pokładowego) .. nie wiem co byłoby przy dystrybutorze, ale jezeli takie byłoby .. to ja sie piszę na ten silnik na dzień dzisiejszy, bo specjalnie nie oszczedzałem paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie jestem przekonany .. co do 3 cylindrówki .. ale pomimo wszystko mile się zdziwiłem ..

wizualnie .. Bad .. lepiej przerzuć się na VW :) .. to jest porażka .. ale oczywiście o gustach się nie rozmawia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .. chciałbym zacząć nowy temat .. Astra K .. auto jest po pierwszych prezentacjach, na razie jakoś bez wielkiego odzewu w prasie, choć z pozytywnymi recenzjami. Jakie są Wasze odczucia na temat nowego modelu Opla .. ?

Ja miałem mozliwośc jeździc już tym autem .. i muszę powiedzieć, że jak dla mnie jest całkiem OK, choć nie jest to auto bez wad.

Potęznie zaskoczył mnie silnik .. auto było wyposazone w silnik 1.0 turbo 105KM .. z bezposrednik wtryskiem benzyny. Ogólnie nie jestem zwolennikiem małych jednostek, które trzeba krecić i deptać mocno, aby sie poruszały (nie jechały, bo to wychodzi im bardzo cięzko). A poza tym .. te małe silniki wcale nie sa tak oszczędne jak sie to mówi. Ale musze powiedziec, że miło sie rozczarowałem .. jednostka ta jest naprawdę do jeżdżenia .. czasami sam sie zastanawiałem, czy nie jest to coś większego i zaglądnąłem pod maskę .. ale tam naprawde był silnik 1.0 turbo. Czuć, że masa auta zmalała .. i to wyraźnie.

Jest dobrze wyciszone, dobrze sie prowadzi, jak dla mnie wystarczajaco dobrze hamuje ... ma wygodne siedzenia (no to zobowiazuje, po siedzeniach jakie dali w Astrze IV generacji i nie tylko).

Ogólnie jest delikatniejsza i mam wrażenie taka bardziej przyjazna do poruszania się w bardziej zatłoczonych miastach.

Mój egzemplarz nie był wyposażony we wszystkie możliwe bajery .. wiec nie wszystko przetestowałem .. brak było kamery cofania, asystenta zjazdu z pasa ruchu, asystenta "martwego" punktu, rozpoznawania znaków itp.

To chyba po krótce wszystko .. jak ktos będzie miał co do napisania .. niech pisze : SMILE :

Testowałeś model z "odkurzaczem"pod maską,przejedź się wersją 2.0cdti lub 1.6 turbo.Druga sprawa to taka że Opel nie musi się za bardzo reklamować z nowym modelem Astry,bo już sprzedaje się znakomicie.Auto ma korzystny cennik,spokojnie wyprze z rynku skompromitowanego VW z czego będę bardzo rad:)Wracając do motoru 1.0 no cóż jak ktoś jeździ jak emeryt,nie kręci za wysoko to spalanie fakt jest niskie,ale zapakuj do auta 4 osoby i jedź w trasę,wtedy czar pryśnie bardzo szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Testowałeś model z "odkurzaczem"pod maską,przejedź się wersją 2.0cdti lub 1.6 turbo.Druga sprawa to taka że Opel nie musi się za bardzo reklamować z nowym modelem Astry,bo już sprzedaje się znakomicie.Auto ma korzystny cennik,spokojnie wyprze z rynku skompromitowanego VW z czego będę bardzo rad:)Wracając do motoru 1.0 no cóż jak ktoś jeździ jak emeryt,nie kręci za wysoko to spalanie fakt jest niskie,ale zapakuj do auta 4 osoby i jedź w trasę,wtedy czar pryśnie bardzo szybko.
no cóż .. taki miałem do dyspozycji .. nie wybierałem tylko dostałem .. ale zdziwiłbyś się co ten odkurzać potrafi. Ja nie lubię takich małych "odkurzaczy", sam jeżdżę po pierwsze dieslem a po drugie znacznie większym 1.7 .. ale to maleństwo mnie zdziwiło .. nie jechałem sam tylko w trzy osoby dorosłe .. a po drugie nie jeźdżę jak emeryt .. tym bardziej, że ie płacę za paliwo :). Nie piszczę oponami spod skrzyżowania .. ale do jazdy emeryta bardzo mi brakuje :) i przy takiej jeździe .. spalanie na poziomie 7.0 l/100km wydaje się naprawdę spokojne (o ile przy dystrybutorze się to potwierdzi). Co jazdy .. autostradą jechałem w granicy 160-180 km/h - około 60 km; reszta drogą krajową (Wiślanką) więc w granicy 100-120 km/h, reszta po mieście czyli ok.. 50-60 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ktoś może ogladał już nowa Astrę i podzieli się swoimi opiniami?? Może ktoś się wybierze na dni otwarte z Astrą .. dostałem, że są 6-8 listopada i podzieli się spostrzezeniami z forumowiczami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość komisarz ryba

jezdzilem nowa astra już dwa tygodnie przed oficjalna premiera. zrobila na mnie bardzo dobre wrazenie. na tyle dobre, ze w poniedziałek zamowilem ja w salonie. poki co termin odbioru za cztery miesiące ;/

 

jezdzilem wersja elite z silnikiem 1,4 150km, z reczna skrzynia. najbardziej zaskoczylo mnie jak cicho było w srodku, silnika prakrycznie nie slychac. po odejściu dwa metry od samochodu, tez cicho. przy 120km/h nadal w miare cicho. zawieszenie na dziurach tez ciche. bardzo wygodne fotele, dobre audio jak na te klase, bardzo dobrze slychac rozmowce po podpieciu telefonu przez bluetooth. trochę za lekko pracujący układ kierowniczy, ale elektyczne wspomaganie, wiec zrozumiale. bardzo płynnie dzialajaca nawigacja, duże lusterka, trochę mala tylna szyba, miekki podłokietnik miedzy fotelami i niestety twardy w drzwiach. schowek przed pasażerem niestety nieoświetlony. bardzo dużo miejsca z tylu jak na kompakta. mam 190cm i spokojnie moglem usiasc sam za sobą. reflektory intellilux rewelacja. to tak mniej więcej wszystko na co zwrocilem uwagę. na koniec może jeszcze ciekawostka: jeśli zmienimy bieg (wciskając sprzeglo, co oczywiste) szybciej niż w dwie sekundy, tempomat się nie wylaczy, bedzie nadal aktywny po puszczeniu sprzegla.

Edytowane przez komisarz ryba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności